روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به گزارش هیئت معاونت ملل متحد (یونما) در افغانستان در خصوص تلفات ملکی

دفتر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، گزارش تلفات ملکی که از سوی دفتر یونما نشر گردیده است را مطالعه نموده و این گزارش زیر ارزیابی این ارگان قرار دارد.

نیروهای امنیتی و‌ دفاعی افغانستان در تمام عملیات‌های نظامی برای جلوگیری از تلفات ملکی از دقت لازم کار می‌گیرند و این موضوع همواره تاکید و تعقیب می‌گردد.

طالبان برای فریب اذهان، در ظاهر ادعا برای جلوگیری از تلفات ملکی می‌کنند، اما در گزارش متذکره مصداق تلفات ملکی همین گروه و سایر گروه‌های تروریستی به شمار می‌روند.

هدف عمده دشمن، ایجاد وحشت و دهشت میان مردم است، به همین منظور آنان به گونه تحمیلی از خانه‌های مردم، اماکن عامه و‌ ملکی به شمول مساجد به عنوان سنگر و سپر نظامی استفاده می‌کنند و این امر باعث بروز تلفات ملکی می‌گردد.

این گروه ها که توان مقابله با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را ندارند، با استفاده از پوشش‌های ملکی (چادر و لباس‌های زنانه) و به کارگیری وسایط ملکی برای انجام حملات تروریستی و نیز انتقال مواد انفجاری، عامل عمده تلفات ملکی محسوب می‌گردند. این چنین اعمال، زبونی و شکست آنان را به اثبات می‌رساند.  گروه‌های تروریستی با دیدگاه افراطی و رادیکال، حتا به فرزندان و زنان شان نیز رحم نکرده و آنان را سپر نظامی قرار می‌دهند.

همچنان تروریستان به منظور ایجاد پروپاگند، پیشبرد جنگ روانی و فریب و جهت‌دادن افکار مردم، از تصاویر کهنه سال‌های پیشین جنگ استفاده می‌کنند، که ممکن در گزارشات تلفات ملکی از آن استفاده صورت گیرد.

ما به مردم خود اطمینان می‌دهیم که ما سر پلانگزاری‌های منظم به منظور  تغییر شیوه جنگ کار می‌کنیم که این کارشیوه می‌تواند در تشخیص و سرکوب دشمنان و نیز کاهش تلفات ملکی کمک همه جانبه نماید.

همچنان به مردم عزیز خود اطمینان می‌دهیم که هر حادثه‌ی که در آن ادعا بر تلفات ملکی شود، مطابق طرزالعمل‌های موجود مورد بررسی جدی و همه‌جانبه قرار می‌گیرد.

مردم و شهروندان عزیز ما همواره همکار و حامی نیروهای امنیتی و دفاعی شان بوده اند و این نیروها نیز برای دفاع از تمامیت ارضی، آرامش و امنیت، حفظ مال، جان و عزت مردم شان شب و روز تلاش می‌ورزند.

ممکن است شما دوست داشته باشید