روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

اعلامیه ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به استعفای وزیر امورخارجه کشور

صلاح‌الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یکی از چهره‌های موثر و تابناک سیاست افغانستان بعد از یک دوره کار و خدمت صادقانه در وزارت امورخارجه به دلیل مداخله‌های مغرضانه، خلاف اصول و منافع کشور از سوی ارگ ریاست جمهوری از وظیفه‌اش استعفی داد.

ما از خدمات و تلاش‌های سازنده و خستگی‌ناپذیر صلاح‌الدین ربانی در مدیریت سیاست خارجی و نمایندگی از افغانستان در سطح بین‌المللی قدردانی می‌کنیم و او را یکی از وزرای موفق کشور می‌دانیم که به رغم مداخله‌های بی‌مورد و ایجاد نهادهای موازی از سوی ارگ ریاست جمهوری در عرصه سیاست خارجی و اداره وزارت امورخارجه، توانست موفقانه سیاست خارجی و وزارت امورخارجه را اداره نماید و از کشور و منافع آن با حضور فعال در سطح بین‌المللی نمایندگی و دفاع کند.

ما به این باوریم که ایجادنهادهای موازی، مداخله‌های بی‌مورد، تضعیف نهادها، برخورد دوگانه و سلیقه‌یی با مسئولان و نهادهای کشوری افغانستان را در این مرحله‌ی‌تاریخی بیش‌تر از پیش تضعیف می‌نماید، مانع حکومت‌داری موثر و اصلاحات می‌گردد، برمشکلات کشور ‌می‌افزاید و زمینه‌های اختلاف و گسست ملی را فراهم می‌سازد.

برای سربلندی افغانستان و عبور از بحران‌هایی‌که کشور در این مرحله با آن مواجه است و دست یافتن به صلح و رفاه نیازمند تقویت‌نهادهای ملی، احترام به قوانین کشور، ارج‌گذاری به شخصیت‌ها و تحکیم پایه‌های وحدت ملی و هم‌دلی میان مردم با عزت و سربلند این سرزمین هستیم.

با ارج‌گذاری به خدمات شایسته صلاح‌الدین ربانی و همکاران وی در وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی افغانستان برای ایشان در خدمت‌گذاری به مردم افغانستان و پیش‌برد مسئولیت‌های بعدی موفقیت و سربلندی آرزو می‌کنیم.

داکتر عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

ممکن است شما دوست داشته باشید