روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

استاد سرور دانش: مردم افغانستان در مقابل تجاوز وسلطه گرایی نا مشروع تسلیم نمی شوند

به نام خداوند قهار و دادگر
بسیار جای مسرت است که نیروهای امنیتی و دفاعی و مقاومتگران بامیان به رهبری والی شجاع و باتدبیر بامیان به زودترین فرصت ولسوالی های سیغان و کهمرد بامیان را از لوث وجود لشکر جور و جهل آزاد ساختند و همچنین در آزادسازی ولسوالی شیخعلی و سرخ پارسا نیز سهم فعال گرفتند.
این پیروزی های آفتخار آفرین را به همه مردم افغانستان مخصوصا به مردم غیور و باعزت بامیان باستان تبریک می گویم.
از درایت و شهامت والی بامیان برادر گرامی آقای زهیر تقدیر و تشکر می کنم که به زودترین فرصت بعد از آغاز کار خود به عنوان والی بامیان وارد عمل شد و به مردم امید داد و رهبری عملیات آزادسازی را به دست گرفت و همچنین از نیروهای امنیتی و دفاعی قهرمان و از مجاهدان و مقاومتگران سرافراز بامیان جناب علی یارزاده وکیل مردم بامیان در ولسی جرگه و سناتور قیس خان وکیلی عضو مشرانو جرگه و عبدالرحمن شهیدانی نماینده پیشین بامیان در ولسی جرگه و جنرال نادر فهیمی و سایر شخصیت های بامیان اعم از علما، جوانان، زنان و نهادهای مدنی و فرهنگی که در تشویق نیروهای امنیتی و بسیج مردم و همکاری با اداره محلی نقش بسیار برجسته ایفا کردند، صمیمانه سپاسگزاری می کنم.
بامیانیان دلیر و نستوه و عدالتخواه!
شما یکبار دیگر افتخار آفریدید در شرایط حساس و خطیر کنونی که سپاه جنایتکار طالبان از هر سو و در هر نقطه از خاک میهن جنایت خلق می کنند و به کشتار و ویرانی دست می زنند و خیال تسلط بر همه کشور را از راه جنگ در سر می پرورانند. دشمن باید بداند که از راه جنگ و زور و اعمال خشونت نه جغرافیا را تصرف می تواند و نه در دل مردم راه می یابد.
ما همگی از صلح عادلانه و پایدار استقبال می کنیم و هرگز طرفدار جنگ و خشونت نبوده و نیستیم. هزاره جات درکنار سایر مناطق این سرزمین، در طول ۲۰ سال اخیر از امن ترین مناطق کشور بوده و در هیچ خشونت یا ویرانی دست نداشته و همواره از عدالت، مدنیت، امنیت و آرامش حمایت کرده است. اما همه دشمنان باید بدانند که مردم افغانستان بیش از این برای صلح تضرع نمی کنند و در مقابل تجاوز و سلطه گری نامشروع هرگز تسلیم نمی شوند. صلح یک جاده دو طرفه است و ما نمی توانیم بیش از این یک طرفه حرکت کنیم، در حالی که گروه طالبان هر روز دست به جنگ و کشتار بیشتر می زنند.
از همه مردم عزتمند کشور می خواهم که در مقابل هیاهوی تبلیغاتی و روانی دشمنان این سرزمین هرگز اراده خود را ضعیف نسازند و در هرجایی که هستند در مقابل مهاجمان به مبارزه برخیزند و آنان را از سرزمین و منطقه خود برانند و از نیروهای امنیتی و دفاعی خود حمایت کنند، چنان که دیروز مردم در بامیان و در سپین بولدک قندهار با شجاعت به میدان آمدند و از قهرمانان خود به خوبی استقبال کردند. مردم شریف ما باید بدانند که بزودی ورق برگشته و همه ولسوالی های دیگر نیز از سلطه طالبان آزاد خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید