روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

استاد دانش: صرافان سرای شهزاده کابل خواهان محاکمه زودهنگام قاتلان مهسای شهید وسایر اختطافچیان شدند

در دیدارهای عیدی روز سوم عید قربان، استاد محمد اکبری عضو مجلس مشرانو جرگه و رئیس حزب حراست اسلامی افغانستان، سالم‌حسنی مشاور رئیس جمهور در امور دینی، کبرا مصطفوی مشاور معاونت دوم ریاست جمهوری، استاد وحیدی مشاور معاونت دوم ریاست جمهوری، نمایندگان شورای مردمی و اجتماعی شهر کابل و جمع کثیری از باشندگان شهرکابل به دیدار استاد دانش معاون دوم ریاست جمهوری آمدند و عید قربان را به وی تبریک گفتند.در این ملاقات عیدی، استاد دانش روی انتخابات و روند صلح با طالبان صحبت کرد و گفت که گفتگوها میان طالبان و ایالات متحده امریکا تکمیل شده ولی مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان سال جاری از سر گرفته خواهد شد.به گفته استاد دانش میان نماینده ویژه امریکا وطالبان صرف بحث‌های مرتبط میان دو طرف انجام شده و بحث چگونگی نظام سیاسی کشور، قانون اساسی و موارد مربوط به دولت افغانستان، هنوز با طرف طالبان صحبت نشده و دولت افغانستان در این مورد طرف مذاکره است.

دراین دیدار نمایندگان چهارده شورای مردمی شهرکابل از تکت انتخاباتی تیم دولت‌ساز اعلام حمایت کردند و استاد دانش از حسن نظر آنان ابراز خرسندی کرد و گفت که مردم افغانستان به خوبی می دانند که رای خود را درست استفاده کنند، تا از صلح، امنیت، دموکراسی و تمام دست‌آوردهای هجده ساله پاسداری شده بتواند.

شماری از اشتراک کنندگان نیز پرسش های در مورد نتایج صلح در برابر دست آوردهای هجده ساله داشتند.

استاد دانش گفت:« مردم صلحی انتظار دارند که منجر به عزت مردم افغانستان، امنیت و ثبات پایدار، موجب حفظ آزادی‌های بدست آمده و دست‌آوردهای هجده ساله باشد.»

همچنین امروز، رئیس و شماری از اعضای شورای ملیت سادات، شورای اجتماعی روشنگرایان، شماری از متنفذان، و فرهنگیان ولسوالی های جغه‌تو، ناور، حصه‌های اول و دوم بهسود، واغز، رشیدان، مالستان، جاغوری و جمع بزرگی از باشندگان شهرکابل در یک ملاقات جداگانه عید را به استاد دانش تبریک گفتند و از تیم دولت‌ساز اعلام حمایت کردند.

آنان ضمن مبارکی عید از معاونت دوم خواهان توجه به مشکلات ناامنی‌های جنایی در پس‌کوچه‌های شهرکابل، کمبود آب آشامیدنی و مشکلات صحی مردم در غرب کابل شدند.

در روز سوم عید قربان شماری از نمایندگان اتحادیه مردمی ولسوالی لعل وسرجنگل ولایت غور در کابل، نیز عید را به استاد دانش تبریک گفته، از تکت انتخاباتی دولت‌ساز اعلام پشتیبانی کردند.

آنان خواهان رسیدگی به برخی از مشکلات شهری در محل زندگی شان شدند و استاد دانش گفت که مشکلات آنان به صورت کتبی از طریق مجراهای مسئول پیگیری خواهد شد.

مسئولان شرکت سیاحتی و زیارتی نینوا، اعضای رهبری مجمع علما و فرهنگیان افغانستان و اتحادیه مردم ولسوالی پنجاب ولایت بامیان نیز عید قربان را به معاون دوم ریاست جمهور مبارک گفته برای وی آرزوی موفقیت کردند.

استاد سرور دانش از حضور دیدار کنندگان استقبال و متقابلا عید را به آنان تبریک گفته و برای مردم افغانستان آرزوی سعادت و صلح و امنیت دایمی کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید