روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

از کابل تا غزّه

متاسفانه از دیر زمان است که مسلمانان در جهان مظلوم قرار گرفته اند و کشورهای قدرت‌مند کفری پیوسته در حق شان جفا و ظلم می‌نمایند و خصوصاً امروز از کابل تاغزه در میان انبوهی از آتش و امواج خون غوطه می‌زند.

به‌همگان روشن است که سال پار، امریکا با امارت اسلامی افغانستان، توافقنامه یی را در دوحه به امضا رساند و جانب امریکا تعهد سپرد که در افغانستان دیگر تعرض و تجاوز نمی‌کند و در صورتی‌که تجاوز صورت گیرد، طبق توافقنامه پیمان‌شکن و متجاوز دانسته می‌شود و از نگاه حقوق بین‌الدول، مجرم به شمار می‌رود.

اما بدبختانه در این روزها طیاره‌ی بی سرنشین امریکا، حملاتی را در متن شهر کابل انجام داد.

بعد ازاین حمله، جوبایدن رییس جمهور امریکا ادعا کرد که ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده را در کابل هدف قرار داده است.

پس از ادعای بایدن، امارت اسلامی افغانستان اعلامیه‌یی را در پیوند به این حمله صادر کرد و ادعای امریکا مبنی بر حضور الظواهری در کابل را رد نمود و حمله امریکا در شهر کابل را عهدشکنی و نقض آشکارِ توافقنامه توصیف کرد.

در پیوند به گفته‌های امارت اسلامی، امریکا اسناد و شواهدی ارایه نتوانست و اکثر تحلیگران واقعی جهان نیز این ادعای امریکا را بی‌اساس خواندند و حمله بر حریم افغانستان را خلاف اصول و قوانین، دانستند.

و همچنان اسرائیل غاصب نیز دراین روزها حملات خود را بر نوارغزه بالای مجاهدین و ملت بی‌گناه فلسطین شدت بخشیده و با حملات خونین و مرگباری با گذشت هرلحظه، مرتکب جنایت برزگی می‌شود.

ملت مجاهد و شرافتمند افغانستان، حملاتی که از جانب امریکا در کابل، حملات پی‌درپی و خونبار داعش در کابل و حملات وحشیانه‌یی که از جانب اسرائیل در غزه صورت گرفته اند را با شدیدترین الفاظ تقبیح می‌کنند و از سازمان‌های حقوق بشری و تمام کشورهای جهان می‌خواهند که جلو تجاوزگران و خون‌آشامان تاریخ را بگیرند و نگذارند تا آتش جنگ و تباهی را در سرزمین‌های اسلامی بیشتر شعله‌ور سازند.

اگرچه ملت سلحشور افغانستان و مجاهدین فلسطین، ترس را نمی‌شناسند و آماده‌ی هرگونه قربانی، ایثار و فداکاری استند.

اما بهتر است که جلو جنگ و خونریزی گرفته شود و این دو ملت، مانند دیگر ملت‌های جهان به زیست‌و‌زنده‌گی آرام و صلح‌آمیزی دست پیدا کنند و از بخش‌های مختلف زنده‌گی که حق مسلّم شان است، لذت ببرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید