روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

از دهه نزول قرآن کریم و شب قدر گرامیداشت به عمل آمد

وزارت ارشاد، حج و اوقاف، از دهه نزول قرآن کریم و شب قدر، طی نشستی در مرکز اطلاعات و رسانه‎های حکومت اداره ارتباطات عامه و استراتیژیک ریاست جمهوری، گرامیداشت به عمل آورد.
در این نشست، رهبری وزارت ارشاد حج و اوقاف، سرپرست وزارت معارف، سرپرست وزارت امور زنان، شماری از نمایندگان و لسی جرگه، استادان دارالحفاظ‎ها و مدارس دینی، ده‎هاتن از حافظان قرآن کریم از قشر اناث و چند تن از زنان و دخترانی که تمام قرآن کریم را با دست خطاطی و یا خامکدوزی کرده اند، حضور داشتند.
در آغاز این نشست مولوی سردار ځدران، مشاور رئیس جمهور در امور دینی، پیام محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی‎ افغانستان را به مناسبت این برنامه و شب قدر، قرائت نمود.
در ادامه، محمد قاسم حلیمی، وزیر ارشاد حج و اوقاف، حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان، رنگینه حمیدی، سرپرست وزارت معارف و شماری از استادان دارالحفاظ‎ها و مدارس دینی دختران، در مورد اهمیت شب قدر و قبولی دعا به درگاه الهی در شب قدر، صحبت نمودند.
در پایان این نشست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، از زنان و دخترانی که طی چند سال اخیر، قرآن عظیم الشان را دستنویسی و خامکدوزی کرده اند و شماری از حافظان قرآن کریم از قشر اناث، با اهدای تحسین نامه و تحایف، قدردانی نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید