روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ادامه نشست‌های غیر رسمی میان هیئت های مذاکره کننده

مسوولان وزارت دولت در امور صلح می‌گویند که نشست‌های انفرادی و غیر رسمی میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر ادامه دارد.
ناجیه انوری، سخنگوی وزارت دولت در امور صلح دیروز در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که اعضای هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در یک هفتۀ گذشته چندین بار به گونۀ غیر رسمی و انفرادی با هم دیدار کرده‌اند.
خانم انوری می‌افزاید که دیدارهای غیر رسمی میان هیأت‌های مذاکراتی دولت و طالبان به همین شکل ادامه خواهد یافت و انتظار می‌رود که طالبان در روزهای نه چندان دور دربارۀ نهایی‌سازی کارشیوۀ مذاکرات مستقیم صلح تصمیم بگیرند.
سخنگوی وزارت دولت در امور صلح خاطرنشان می‌سازد که هیأت مذاکراتی طالبان هم‌اکنون سرگرم رأی‌زنی داخلی در مورد چند پیشنهادی است که از سوی هیئت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان به این گروه ارایه شده است.
خانم انوری این موارد را مشخص نمی‌سازد، اما منابع آگاه از جریان دیدارهای دو طرف می‌گویند که رییس هیئت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان پیشنهاد کرده است که مذاکرات صلح در روشنی قرآن و شریعت اسلامی به پیش برده شود.
این در حالی ا‌ست که طالبان خواستار پیشبرد این مذاکرات بر اساس توافق‌نامۀ صلح این گروه با جانب امریکا هستند که در ماه حوت پارسال در قطر به امضا رسید.
این اختلاف‌ها باعث شده است که هیئت های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان با گذشت نزدیک به یک ماه هنوز هم به نهایی کردن کارشیوۀ مذاکرات صلح موفق نشوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید