روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

آمریکا ۴۰۰۰ نیروی خود را از افغانستان خارج می‌کند

دونالد ترامپ به تلویزیون فاکس این کشور گفته بود می‌‌‌خواهد در اولین مرحله تعداد نیروهای نظامی کشورش در افغانستان رابه ۸۶۰۰ نفر برساند.

رسانه های آمریکا به نقل از مقام‌‌های این کشور گزارش داده‌اند که واشنگتن در چند روز آینده برنامه‌ خود را برای خروج ۴۰۰۰ نیروی نظامی از افغانستان اعلام می‌کند.

به گفته این مقام‌‌ها در پی خروج نیروهای آمریکایی، تعداد نیروهای نظامی این کشور در افغانستان به ۸ تا ۹ هزار نفر خواهد رسید.

دونالد ترامپ به تلویزیون فاکس این کشور گفته بود می‌‌‌خواهد در اولین مرحله تعداد نیروهای نظامی کشورش در افغانستان رابه ۸۶۰۰ نفر برساند.

در حال حاضر تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ نفر است.

شبکه ان بی سی که اول از همه این خبر را اعلام کرد به نقل از دو مقام آمریکایی گفته این کاهش نیرو ترکیبی از انتقال زودهنگام بخشی نیروها و جایگزین  نکردن بخش دیگری از آنهاست.

شبکه خبری سی ان ان از قول مقام‌های دفاعی این کشور گفته که با کمتر شدن تعداد نیروهای آمریکایی، عملیات آنها در افغانستان عموما بر مقابله با تروریزم و گروه‌هایی مثل القاعده و شاخه دولت اسلامی در این کشور متمرکز خواهد شد و توانایی آنها در آموزش و مشاوره نیروهای افغان تا حد قابل توجهی کاهش میابد.

اعلام این خبر یک روز پس از توقف دوباره مذاکرات با طالبان صورت گرفته است.

روز جمعه زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان گفت مذاکره با نمایندگان گروه طالبان پس از یک هفته به طور موقت متوقف شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید