روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

آخرین زندانی افغان از زندان گوانتانامو آزاد شد

حاجی بشر نورزی تجار ملی  پس از سپری کردن  هفده و نیم سال زندان درامریکا به اثر تلاش های امارت اسلامی آزاد و به خانواده اش پیوست.

به گزارش خبرنگار آژآنس باختر: مقام های امارت اسلامی امروز با برگزاری محفلی در انترکانتینتال کابل  از آزاد شدن حاجی نورزی استقبال کردند.

در این محفل ملا برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزرا، مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا ، مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه ،ملا خیر الله خیر خواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ ، ملا هدایت الله بدری سرپرست وزارت مالیه ،  مولوی محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع ملی، ملا عبدالحق وثیق رییس عمومی استخبارات،  ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و شماری دیگری از مقامات امارت اسلامی شرکت داشتند.

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه بیان داشت؛ الحمدلله امروز در افغانستان به جای وضعیت که افغانان  گرفتار می شدند و به خارجی ها تحویل داده می شدند، اکنون  حالتی به وجود آمده است، افغانانی  که در زندان ها قرار دارند از سوی امارت اسلامی  آزاد می شوند و آزادی حاجی بشر نورزی یکی از نمونه های آن است.

او گفت: امارت اسلامی جهت آزادی حاجی بشر نورزی از زندان امریکا، گفتگو را با جانب امریکا آغاز کرد و این بحث و گفتگو نتیجه مثبت در قبال داشت که به اثر آن یک امریکایی  بنام مارک برچ که در بند امارت اسلامی   بود در میدان هوایی بین المللی کابل با حاجی بشر یک تن از تجار ملی که بیشتر از هفده سال را در زندانی در امریکا در قید بود، تبادله شد.

او گفت این جای خوشی است که این کار در میدان هوایی کابل و در خاک افغانستان صورت می گیرد که در تاریخ افغانستان بی مانند است.

باید گفت حاجی بشیر احمد نورزی مشهور به حاجی بشر  در سال ۲۰۰۵  در امریکا از سوی مقام های آن کشور بازداشت و زندانی  شد و سر انجام به بهانه یی  به  حبس ابد محکوم شد  مگر بعد از هفده و نیم سال آزاد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید