مقالې او تبصرې

از حُجره تا سنگر، از سنگر تا پیروزی

طالبان کرام تحت قيادت اميرالمؤمنين مرحوم ملامحمدعمر مجاهد از حجره هاي مسجد و اتاق‌هاي مدرسه حرکت کردند و براي برچيدن گليم ظلم و فساد در افغانستان قدعَلَم نمودند و به مبارزه‌ مسلحانه، دست يازيدند. 

طالبان کرام تحت قيادت اميرالمؤمنين مرحوم ملامحمدعمر مجاهد از حجره هاي مسجد و اتاق‌هاي مدرسه حرکت کردند و براي برچيدن گليم ظلم و فساد در افغانستان قدعَلَم نمودند و به مبارزه‌ مسلحانه، دست يازيدند.

تمام تاريخ و چشم‌ديدها نشان ميدهند که اين حرکت 29 سال پيش از امروز به راه افتاد و در کمترين مدت، بشترين ساحات و ولايات کشور را زير پوشش گرفت، امن و آرامش را به مردم برگشتاند و تطبيق شريعت را در اولويت قرار داد.

اين حرکت با گذشت هر روز تحت حمايه‌ي ملت و خصوصاً مورد حمايه‌ي مدارس و علما قرار گرفت و عالمان ديني، طالب العلمان را ترغيب کردند که با تحريک يکجا شوند و براي برچيدن ظلم و فساد کمرببندند و مستقيماً وارد مبارزه‌ي مسلحانه شوند.

همين بود که تحريک اسلامي طالبان افغانستان با گذشت هرلحظه قوت گرفت و طالب العلمان بيشتري وارد صحنه شدند و فتوحاتي وسيعي را رقم زدند.

اما اين تحريک، خار چشم دشمنان اسلام و افغانستان شد و جهان و کشورهاي غربي به تحضيض و ترغيب يک‌مشت وطن‌فروش، با امارت اسلامي درگير شدند و با بهانه‌هاي واهي در افغانستان حمله‌ي نظامي نمودند.

اين حملات توسط امريکا رهبري شد و کشورهاي زيادي به خاطر اشغال افغانستان و منافع شان در منطقه با امريکا شريک جنگ شدند و افغانستان را براي بيست سال در اشغال خود داشتند.

در اين بيست سال اشغال، جنگ‌هاي عجيب و غريبي به وقوع پيوست و بمب‌هاي مخرب و خانمان‌براه اندازي در وجب وجب افغانستان از طرف امريکا و حکومت دست‌نشانده‌اش، استعمال شد.

اما طالبان و مجاهدين، به نصرت رب العالمين و حمايت ملت مجاهد، متجاوزان و غلامان شان را چنان ضرباتي را در پيکر شان وارد نمودند که تا قيام قيامت فراموش شان نخواهد شد.

امريکا از شدت حملات مجاهدين به ستوه آمد و بالآخره تن به تفاهم داد و مجبور شد که فرار را بر قرار ترجيح دهد.

با امضاي توافق‌نامه نه‌تنها امريکا و ناتو، بلکه غلامان شان نيز راه فرار را در پيش گرفتند و با سرافکندگي رهسپار کشورهاي بيگانه شدند.

بعد از امضاي توافقنامه در دوحه، کليد فتح و پيروزي به دست مجاهدين قرار گرفت و مجاهدين توانستند ساحات وسيعي کشور را از وجود غلامان امريکا و غرب پاک‌سازي کنند و درفش امارت اسلامي را در گام گام افغانستان در اهتزاز درآورند.

اين قوت ايمان، غيرت، شجاعت و قرباني‌هاي بي‌دريغ بالآخره طالبان و مجاهدين را به قله هاي پيروزي رساند و دشمنان اسلام و افغانستان را براي ابد سرنگون ساخت.

اگرچه گروه‌هاي خُرد و کوچکي هنوز لاف از مقاومت مي‌زننذ، اما در نفس الامر ديگر مقاومتي وجود ندارد و تنها مي‌خواهند با اين حرف‌ها از اين ممر نامشروع از کشورهاي بيگانه، چيزي را به دست بياورند.

ما مطميئن هستيم که جهان بر حقانيت امارت اسلامي پي برده است و باگذشت هروز پايه‌هاي آن استحکام پيدا مي‌کند و با تمام کشورها روابط حسنه و تعاملات نيک برقرار مي‌نمايد.

همچنان کشورها و سازمان‌هاي جهاني و بين‌المللي فهميده اند

 که ديگر هيچ گروهي نمي‌تواند جاگزين امارت اسلامي شود، از اين جهت است که به اين نظام، دلگرمي و تمايلات پيدا کرده اند و مي‌خواهند که امارت اسلامي را به رسيميت بشناسند.

واگذاري‌ سفارت‌ها به امارت اسلامي در ترکيه و تهران، خود نشان مي‌دهد که کارهاي امارت اسلامي رو به بهترشدن است و حقانيت و دستاوردهاي بزرگ آن، توجه جهان را به خود جلب کرده است.

ان شاءالله تعالي، به زودترين فرصت سفارت‌خانه‌هاي افغانستان مقيم کشورها در اختيار امارت اسلامي قرار خواهند گرفت و افغانستان از عزلت و انزوا بيرون خواهد شد.

تنها چيزي که ننگين و فضيحت‌بار است؛ بردگي شماري از افغان‌هاست که امروز با ذلت‌وخواري شب‌وروز شان را در کشورهاي بيگانه سپري مي‌کنند به تبليغات ضد افغانستان مي‌پردازند.

تبليغات منفي و ضد اسلام و منافع ملي، ديگر جايي را نمي‌گيرد و آنان، هنوز هم فرصت دارند که از عفو امارت اسلامي

مستفيد شوند و به زندگي صلح‌آميز، عادي و باعزت خويش برگردند.

احمدشاه

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button