ګزارش

کمک ۲۰ میلیونی امارت اسلامی برای سیلاب‌زد‌گان ۱۴ ولایت

انیس: وزارت دولت در امور رسیدگی به‌ حوادث در یک نشست خبری، جزئیات سیلاب‌های اخیرِ که در ۱۴ ولایت کشور در این اواخر به وقوع پیوست به رسانه‌ها شریک نمود.

انیس: وزارت دولت در امور رسیدگی به‌ حوادث در یک نشست خبری، جزئیات سیلاب‌های اخیرِ که در ۱۴ ولایت کشور در این اواخر به وقوع پیوست به رسانه‌ها شریک نمود.

محمد عبدالله جانان سایق، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در این نشست خبری ضمن غم‌شریکی به خانواه هایی که در سیلاب‌های اخیر جان‌های شانرا از دست داده‌اند اشاره نمود که تیم‌کاری این‌ وزارت در ساعات نخستِ حوادث در ولایات سیلاب زده خود را رسانیدند و به کمک آسیب زدگان تلاش نمودند.

وی می‌گوید که این وزارت در هماهنگی با نهاد‌های خیریه توانست که در ۱۴ ولایت کشور به متضررین کمک‌های خوراکی، غیر خوراکی و نقدی نماید.

آقای سایق، با اشاره به خسارات به جا مانده از سیلاب‌های اخیرِ که در ۱۴ ولایت کشور به وقوع پیوسته‌است افزود: «در سیلاب‌های اخیرِ که از ماه ثور بدیسنو در ۱۴ ولایت کشور بوقوع پیوست ۲۹۴ تن جان باخته‌اند و ۲۶۶ تن دیگر زخم برداشته‌اند.»

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث همچنان از بیجا شد‌گان سیلاب‌های اخیر اشاره نمود می‌گوید: «در سیلاب‌های اخیر ۱۴۹۲۳ خانواده بیجا شده‌اند و ۶۶۵۵ مواشی نیز تلف شده‌اند.»

آقای سایق همچنان اشاره نمود که در ۱۴ ولایت سیلاب زده‌ای کشور کمک‌های نقدی از سوی امارت اسلامی جریان دارد که تا اکنون ۱۷۸۰۷ خانواده‌های متضرر کمک نقدی دریافت نمود‌ه‌اند و امارت اسلامی تا اکنون ۲۰ میلیون افغانی را به وارثین شهدا، زخمیان و خانواده‌هایی که در این حوادث مواشی شانرا از دست داده‌اند کمک نقدی نموده‌ است و پروسه‌ی کمک‌ها در ولایت سیلاب زده جریان دارد.

ببرک قیومی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button