سرلیکنې

کمک هموطنان، به نیازمندان کشور قابل تحسین است

مسلمان باید همیشه لطیف و مهربان باشد و پیوسته با تهی‌دستان و فقرا محبت بورزد و در شرایط تلخ و دشوار همکار و یاور شان باشد.

مسلمان باید همیشه لطیف و مهربان باشد و پیوسته با تهی‌دستان و فقرا محبت بورزد و در شرایط تلخ و دشوار همکار و یاور شان باشد.

خصوصاً در ماه مبارک رمضان در این مورد توجه بیشتر نماید و کوشش  کند که از صبر، حوصله‌مندی و بردباری کار گیرد و بر تعاون و امدادرسانی با فقرا همت گمارد.

در این روزها از دریچه‌ی فضای مجازی دیده می‌شود که شماری از هموطنان از خارج و داخل برای فقرا و مساکین کمک و همکاری می‌کنند و در بسیاری از شهرها و قرا و قصبات برای نیازمندان و محتاجان بسته های مواد غذایی وپول نقدتوزیع می‌شود.

این امر واقعاً قابل تحسین است و کسانی که برای ترویج این عمل نیکو و پسندیده کار می‌کنند نیز قابل تحسین استند و کوشش شود تا کمک‌ها به مستحقین برسند و نیازمندان واقعی زیر پوشش قرار داده شوند.

افغانستان عزیز، بیش از چهل سال درآتش جنگ سوخت و این ملت، زجر و زحمت زیادی را متقبل گردید و بیماری فقر و فاقگی در رگ رگ این سرزمین ریشه دوانده است.

بناءً این ملت قابل عطوفت و نوازش استند و باید هرکس قدر حال خود، مستمندان کشور را یاری برساند و در شرایط سخت و دشوار دست آنان را بگیرد.

کمک‌هایی که از طرف هموطنان به گونه‌ی عمل خیر و صدقه‌ی جاریه در افغانستان مواصلت می‌ورزد و در اختیار کسانی که موظف استند قرار می‌گیرد، امیدواریم که عادلانه توزیع گردد و این کمک‌ها، سبب شود تا فقیران و بیچارگان را از وضعیت تلخ و دشوار کنونی نجات بدهد و در آینده، امارت اسلامی افغانستان مکلف است تا زمینه‌ی هرگونه کار و شغل را برای ملت بی‌چاره مساعد سازد و مشکل را از بنیاد حل و فصل نماید.

درغیر آن نمی‌شود که یک ملت را از طریق موسسات خیریه و امدادرسان، مشکلات شان را کاملاً مرفوع ساخت و نیازهای شان را از ریشه برآورده نمود.

پس بهتر است که نظام اسلامی و ملی ما برای رفع مشکل عمده اقدامات جدی نماید و زمینه‌ی شغل را برای مردم بیچاره مساعد سازد.

با این کار، وضعیت اقتصادی کشور نیز بهتر خواهد شد و ملت شریف افغانستان قسمی که از چنگ بدامنی، جنگ و تباهی نجات یافتند، از چنگ چالش‌های اقتصادی نیز نجات خواهند یافت.

ان شا‌ءالله العظیم

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button