سرلیکنې

کابل بابرف، امّا بی برق

از چندی بدین‌سو برق در کابل و دیگر مناطق و شهرها خیلی کاهش یافته است، مردم از بی‌برقی و تاریکی رنج می‌برند و شکایت دارند. چندی قبل شرکت برشنا، اعلامیه داده بود که برق اوزبیکستان به خاطر مشکل تخنیکی از سوی آن‌کشور قطع شده و زود است که دوباره وصل گردد. اما ازاین حرف و وعده، چندین روز سپری می‌شود و این مشکل تخنیکی، هنوز حل نگردیده است. به درستی روشن نیست که این مشکل، مشکل تخنیکی است و یا مشکلات و ملحوظات دیگری باعث شده که برق ازبیکستان قطع گردد و کابل با برخی‌ از شهرهای دیگر، غرق تاریکی و دچار بی‌برقی شود.

از چندی بدین‌سو برق در کابل و دیگر مناطق و شهرها خیلی کاهش یافته است، مردم از بی‌برقی و تاریکی رنج می‌برند و شکایت دارند.

چندی قبل شرکت برشنا، اعلامیه داده بود که برق اوزبیکستان به خاطر مشکل تخنیکی از سوی آن‌کشور قطع شده و زود است که دوباره وصل گردد.

اما ازاین حرف و وعده، چندین روز سپری می‌شود و این مشکل تخنیکی، هنوز حل نگردیده است.

به درستی روشن نیست که این مشکل، مشکل تخنیکی است و یا مشکلات و ملحوظات دیگری باعث شده که برق ازبیکستان قطع گردد و کابل با برخی‌ از شهرهای دیگر، غرق تاریکی و دچار بی‌برقی شود.

کابل شهری‌ست که از دیرزمانی با نور برق انس و الفت گرفته است و باید این شهر از نعمت برق همواره برخوردار باشد.

از سوی دیگر کابل پایتخت و شهر صنعتی و تجارتی است که تمام دستگاه‌ها ضرورت به برق دارند و بدون برق این دستگاه ها از گردش باز می‌مانند.

برق، امروز نقش اساسی و حیاتی برای مردم دارد و بدون برق، چرخ‌ زندگی مردم از چرخش می‌ماند و با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.

دراین روزها کابل شاهد سرمای شدید و برف نیز است اما از برق و روشنی خبری نیست.

این تاریکی دومدار و بی‌برقی، مردم شهر کابل و دیگر مناطق را به بن‌بست مواجه کرده و در تنگنای زندگی قرار داده است.

واضح است در صورتی که برف باشد و برق نباشد، مردم با مشکلات مزیدی مواجه می‌شوند و روزگار تلخ و تاریکی را سپری می‌نمایند.

بناءً امارت اسلامی افغانستان، به ویژه شرکت برشنا، مسئولیت دارد که در این مورد وضاحت بدهد و همچنان از هر راهی که ممکن باشد، کابل و دیگر مناطق را از نور برق مستفید سازد و مشکلات ناشی از بی‌برقی را برطرف نماید.

در غیر آن، مردم با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد و چرخ کارها از حرکت باز خواهد ماند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button