شریعت

کابلوف :امارت اسلامی در امر مبارزه با هراس‌افگنی جدی است

نماينده ويژه رئيس‌ جمهور روسيه براي افغانستان٬ امارت اسلامي را يک حکومت کارا خوانده است و گفته است که اين حکومت در امر مبارزه با هراس افگني جدي است.

نماينده ويژه رئيس‌ جمهور روسيه براي افغانستان٬ امارت اسلامي را يک حکومت کارا خوانده است و گفته است که اين حکومت در امر مبارزه با هراس افگني جدي است.

ضميرکابلوف در گفتگو با روزنامه هندو چاپ هندوستان، بيشتر از هر مقام بلندپايه خارجي ديگر، ارزيابي مثبت از امارت اسلامي افغانستان و عملکرد آن ارائه کرده
است.

او در اين مصاحبه، همچنان گفته است که کرملين نگران تلاش‌هاي امريکا براي احياي نفوذ و قابليت‌هايش در افغانستان  است و واضح ساخته است که روسيه به طور مشخص نگران تلاش‌‌هاي جاري امريکا، براي به دست آوردن توانايي کنترل و اعمال نفوذ بر وضعيت کنوني افغانستان و از جمله ايجاد تاسيسات نظامي در کشورهاي همسايه است.

او برخلاف اظهارات ديگران، درمورد افغانستان حکومت «کارآمد» امارت اسلامي  را ستود که در مبارزه با داعش و ديگر گروه‌هاي تروريستي «جدي» است.

آقاي کابلوف همچنين گفته: روند به رسميت شناخته شدن امارت اسلامي، با اشتراک نمايندگان اين حکومت، در نشست‌هاي منطقه‌ يي از جمله فارمت مسکو در ماه نوامبر، آغاز شده‌است، مگر ديگران تلاش دارند اين روند را مختل کنند.

در همين حال، نمايندة ويژة پوتين براي افغانستان، نارضايتي خود را از عملکرد نصيراحمد فايق، نمايندة دايمي افغانستان در سازمان ملل که از سوي نظام سابق گماشته شده است، ابراز داشت و از او به علت راي دادن به «قطعنامه‌هاي ضد روسي» در سازمان ملل انتقاد کرد.

اين در حالي است که امارت اسلامي در قضاياي بين المللي، به خصوص تنش جاري ميان اوکراين و روسيه، موقف بي طرف دارد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button