سرلیکنې

چشم به امکانات و پول غرض‌آلود خارجی‌ها ندوزیم!

در این شکی نیست که اخلاص و صداقت زیربنای تمام امور است و در کاری که صداقت وجود نداشته باشد، سروسامان نمی‌یابد و به نتیجه‌ی مطلوبی هم نمی‌رسد.

در این شکی نیست که اخلاص و صداقت زیربنای تمام امور است و در کاری که صداقت وجود نداشته باشد، سروسامان نمی‌یابد و به نتیجه‌ی مطلوبی هم نمی‌رسد.

مردمِ دیگر کشورها، در قبال وطن خود راست استند و با کمال دلسوزی، برای رشد و بالندگی کشور خود کار می‌کنند.

این امر باعث پیشرفت آنان گردیده است و به قله‌های شامخ پیشرفت، انکشاف و شکوفایی نیز رسیده اند.

اما در کشور ما متاسفانه این امر کم‌ارزش تلقی می‌شود و به ویژه در چهل و چندسال انقلاب‌ها و تحولات، صداقت و راستی در کارهای حکومتداری به حد قابل ملاحظه‌یی، کاهش یافت.

بالاخص در بیست سال اشغال افغانستان، توسط امریکا و ناتو در بخش‌های حکومت‌داری صداقت و دل‌سوزی به مشاهده نمی‌رسید و همه به فکر جیب و زراندوزی بودند و حتی متخصصینی که از امریکا و غرب با تحصیلات بسیار بلندی هم که آمدند، جز تلاشی برای مال‌اندوزی، قصد و نیت دیگری نداشتند.

از همین لحاظ، باوجودی که پول و دالر امریکا و جهان در افغانستان سیل‌آسا سرازیر شد، اما این کشور به نعمت امنیت، آرامی و آبادی دست نیافت، بلکه با بمب‌های بزرگ و     آتش‌زای امریکا و ناتو بیشتر تخریب گردید و بدبختی‌های گوناگونی را تجربه کرد.

بعد از فتح افغانستان و پیروزی امارت اسلامی، اگرچه آن امکانات مادی و دالر امریکا در افغانستان سرازیر نمی‌شود، اما اخلاص وصداقت وجود دارد و فرزندان این سرزمین از عاید و بودجه‌ی داخلی کشور، برای آبادی افغانستان کار می‌کنند و شکوه و شکوفایی این کشور را درمحراق توجه قرار داده اند.

فرزندان این سرزمین اعم از علما، متخصصین، دانشمندان، تحصیل‌یافته‌گان و تجربه‌داران، بدون چشم‌دوختن به امکانات و پول غرض‌آلود خارجی‌ها؛ برای بازسازی و آبادانی کشور سعی می‌کنند و با کمال دیانت و دلسوزی تلاش می‌ورزند.

این کار نسبت به دوره سیاه جمهوریت نتیجه‌ی مثبت و مثمری در پی داشته است و مردم افغانستان، بیشتر از پیش، شاهد آبادی و شکوفایی در کشور استند و همچنان امیدواراند که پروژه‌های انکشافی و روند عمران و آبادی رونق بیشتر و بهتری پیدا کنند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button