سرلیکنې

وطن را باید دوست داشت و پاسداری کرد

وطن بر ما حق دارد و باید مانند مادر آن را دوست داشت و پاسداری کرد

وطن بر ما حق دارد و باید مانند مادر آن را دوست داشت و پاسداری کرد.

بهترین فرزند وطن کسی است که برای حفاظت و پاسداری از وطن، قد بلند می‌کند و برای عزت و آزادی خاک و خطه‌ی خویش؛ فداکاری و حماسه‌آفرینی می‌کند.

فرزندان اصیل افغانستان در چندین دوره تجاوز در مقابل اشغال قد علم کردند و دماغ متجاوزان را به خاک ذلت مالیدند.

اما متأسفانه عده‌ای مادروطن خود را به دالر فروختند و با متجاوزان و اشغالگران یکجا شدند و برای نابودی مجاهدین و مدافعین دین، ناموس و خاک، مسلحانه تلاش ورزیدند.

قابل یادآوری است که در مقابل دشمنان متجاوز بیشتر علمای کرام ایستادگی کردند و از درفش فتوای جهاد گرفته تا سنگر جهاد این مسئولیت سترگی را به دوش داشتند و در راه عزت و آزادی فداکاری های زیادی را انجام دادند.

خصوصا در اشغال افغانستان توسط امریکا، علمای کرام، نقش کاملاً کلیدی داشتند و از خُرد تا بزرگ برای دفاع از اسلام، ناموس، خاک و ارزش‌ها قد برافراشتند و مبارزه کردند.

ملت مجاهد افغانستان نیز در این خصوص بی تفاوت نبودند و با کمال دیانت و دلسوزی درکنار علما و مجاهدین قرار گرفتند و وظیفه‌ی اسلامی، ملی و وجدانی خود را در قبال میهن ادا کردند.

بدون شک، اگر حمایت ملت و مردم نمی‌بود، دشوار بود که ابرقدرت جهانی به شکست مواجه می‌شد و این داعیه به پیروزی می‌رسید.

اما به نصرت رب‌العالمین و کمک و همکاری ملت مجاهد، این داعیه‌ به موفقیت رسید و پیروزی بزرگ و حیران‌کننده‌یی نصیب ملت مجاهد و شهیدپرور این سرزمین گردید.

حالا که به آزادی و پیروزی رسیده ایم، لازم است که وطن خود را دوست داشته باشیم و برای آبادی و ترقی این سرزمین نیز تلاش شبان‌روزی نماییم.

واضح است؛ نعمت آبادی و شکوفایی زمانی میسر می‌گردد که تمام ملت برای ترقی و تعالی کشور خویش کمر همت ببندند و با کمال صداقت و اخلاص در خدمت ملک و ملت قرار بگیرند.

در غیر آن، سخت است که به رفاه و آسایش برسیم و از چنگال فقر، بی‌چارگی و بدبختی‌ها نجات بیابیم.

به امید افغانستان، مترقی، مقتدر و متمدن

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button