سرلیکنې

وطن در شرف آبادی

بعد از رسیدن فصل بهار و شکوفایی؛ اینک کار بازسازی جاده‌ها، شاه‌راه‌ها و معابر عمومی آغاز گردیده‌است.

بعد از رسیدن فصل بهار و شکوفایی؛ اینک کار بازسازی جاده‌ها، شاه‌راه‌ها و معابر عمومی آغاز گردیده‌است.این روزها شاهد هستیم که پروژه‌های بزرگ در سراسر کشور افتتاح و شماری هم به‌بهره‌برداری سپرده می‌شود.آغاز کار چنین پروژه‌ها، امیدها را به‌دل‌ها زنده ساخته و مردم را خوش‌وخندان کرده‌است.

بعد از گذشت زمستان، بار دیگر خبر بازسازی بخش‌هایی باقی‌مانده‌ی شاه‌راه سالنگ، ردوبدل می‌شود و مقام‌ها از آغاز کار آن در صورت مساعدتر شدن آب‌وهوا خبر می‌دهند.

یکی دیگر از خبرهای مسرت‌بخش، افتتاح بخش دوم سرک کوتل خیرخانه بود که آغاز آن، خوشی‌ها را بر دل هزاران نفرِ که ساعت‌ها در راه‌بندان این جاده مزدحم گیر می‌ماندند، افزوده‌است.

از آن که بگذریم؛ ده‌ها جاده و سرک را در کابل و شهرهای دیگر کشور می‌بینیم که تحت کار است و صدها تن از هم‌وطنان مصروف و مشغول آن است.

این بازسازی‌های بی‌پیشینه، نشان می‌دهد که امارت اسلامی افغانستان به‌شدت متعهد به‌بازسازی و آبادی در کشور است و هر روز خشتی بر آبادی این خاک اضافه می‌کند.

سفرهای معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا در ولایت‌های مختلف از جمله سفر دیروز آن در ولایت هرات برای افتتاح کارهای باقی‌مانده‌ی بندِ آب پاش‌دان، خود بر تصمیم قاطع بر آبادی وطن دلالت می‌کند.

باید گفت که وطن در شرف آبادی و پیش‌رفت در عرصه‌های مختلف است.

تنها نگرانی مردم برای فعلن، نبود زمینه‌های اشتغال‌زایی در همه سطوح است.

امارت اسلامی چنان‌چه برای بازسازی و زیبایی وطن، تلاش دارد، هم‌چنان باید زمینه‌های مختلف کاری را بیش‌تر برای مردم فراهم بسازد؛ تا از یک‌طرف وطن آباد گردد و از طرف دیگر؛ مردم مشغول کار شوند و روز و روزگار خویش را به‌خوبی بتوانند به‌پیش ببرند.

به‌امید روزی که هیج‌هم‌وطن ما به‌خاطر پیداکردن یک لقمه نان، راه‌های پرخم‌وپیچ مهاجرت را نپیمایند و زنده‌گی شان در کشور، با تمام مزایا سپری شود

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button