سیاست او دولت

وزارت معارف؛مصروف ساختار تشکیلاتی هستیم،  هیچ کارمندی منفصل نمی شود

وزارت معارف گفته است  از دو سال به اینطرف مصروف ساختار تشکیلاتی اند.

 این وزارت در اعلامیه‌ي گفته است: با اصلاحاتی در تشکیلات ریاست‌های عمومی «ریاست تربیه معلم و انکشاف مسلکی» را به میان آورده است.

دراعلامیه گفته شده است: وزارت معارف برمبنای نیازمندی‌ها در راستای  فراهم سازی زمینه‌های بسط و توسعه مستمر مسلکی سازی کارمندان‌ و با توجه به اقتضای زمان، از دو سال بدین سو اصلاحات را در ساختار تشکیلاتی روی دست گرفته است.

طی اصلاحات  تشکیلاتی ریاست‌های عمومی تربیه معلم، نظارت تعلیمی، مرکز ساینس، تحرک اجتماعی وآمریت سواد آموزی را تحت یک اداره واحد « ریاست تربیه معلم و انکشاف مسلکی» منسجم و ایجاد کرد.

این اداره با ایجاد اصلاحات در لایحه وظایف، تجدید برنامه‌ها و پلان‌های جدید، قرار است به صورت دوامدار برای معلمین، سرمعلمین و مدیران حمایت علمی و مسلکی را ارائه کند تا از یک سو کیفیت تعلیمی را ارتقا دهد و از طرف دیگر یک نظام تعلیمی معیاری، شفاف، پاسخگو و نتیجه محور را در سراسر کشور نهادینه سازد.

اعلامیه صراحت دارد « مرکز ساینس که مسوولیت ایجاد و تجهیز لابراتوار‌های درسی مکاتب، حمایت تکنالوژی تعلیمی، تحقیقات ساینسی، ثبت تجارب دروس ساینسی و تهیه مواد ممد درسی را به عهده داشت، به همین ملحوظ در تشکیل ۱۴۰۲ دو باره احیا شد.»

اعلامیه هم‌چنان، بیان داشته است که براساس رهنمود و هدایت رهبری وزارت معارف، هیچ کارمند قبلی تربیه معلم و اعضای نظارت تعلیم از وظیفه خویش منفصل و یا سبکدوش نمی‌شود و برای کارمندان اضافه بست، بست های مناسب در نظر گرفته شده است.

گفته شده است که تعیینات اعضای علمی تربیه معلم و انکشاف مسلکی بر بنیاد اسناد تعیینات و درروشنایی قوانین نافذه انجام می‌شود و در این روند به استادان دارالمعلمین‌ها و اعضای نظارت تعلیمی ساختار قبلی واجد شرایط اولویت داده می‌شود.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button