سیاست او دولت

هند یک تیم تخنیکی را به سفارت اش در کابل فرستاد

وزير خارجه هند مي‌گويد که يک تيم تخنيکي اين کشور به منظور بررسي راه‌هاي کمک‌رساني و حمايت از مردم افغانستان به سفارت هند در کابل فرستاده شده‌است.

وزير خارجه هند مي‌گويد که يک تيم تخنيکي اين کشور به منظور بررسي راه‌هاي کمک‌رساني و حمايت از مردم افغانستان به سفارت هند در کابل فرستاده شده‌است.

جي شنکر، وزير خارجه هندوستان در دهلي نو در يک کنفرانس خبري گفت که به منظور بررسي اوضاع افغانستان يک تيم تخنيکي را به سفارت هندوستان در کابل فرستاده است.

از زمان روي کار آمدن امارت اسلامي، اين دومين بار است که هند تيم‌هاي تخنيکي خود را به کابل مي‌فرستد.

به گزارش برخي از رسانه‌هاي هندي، جي شنکر گفته است که اين تيم موظف است تا وضعيت را نظارت کند و دريابد که هند چگونه مي‌تواند از مردم افغانستان حمايت کند.

وي همچنان گفته است که اکنون تمرکز هند درباره مسايل سياسي اندک و در خصوص حمايت از افغان‌ها بيشتر است.

وزير خارجة هند همچنان گفت که اين کشور پس از بازگشت امارت اسلامي به قدرت، ديپلوماتها و کارمندان سفارت خود را از افغانستان به دليل نگراني‌هاي امنيتي  بيرون کرد و به گفتة وي اين کار را بسياري از کشورهاي ديگر هم کرده‌اند.

اين مقام بلند پاية هندي افزود که دهلي نو با گذشت زمان، يک تيم تخنيکي را به سفارت هند در کابل فرستاد و اين تيم از بهر نظارت بر اوضاع افغانستان و پشتيباني از مردم افغانستان آنجا حضور دارد.

پيش از اين وزير خارجة هند و همتايان پاکستاني و روسي اش در نشست وزيران خارجة کشورهاي عضو سازمان همکاري شانگهاي در ايالت گواهند پيرامون مسائل افغانستان گفتگو نموده بدوند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button