مقالې او تبصرې

نیروی  متعهد کشور

نیروهای پر شکوه کشور توانستند، روزهای عیدی امنیت مطمین رابرای شهروندان ایجاد کنند. آنان دسیسه های پیدا و پنهان دشمنان  کشور را در نطفه خنثا و به آنان ثابت ساختند، که ازین به پس هیچ کسی نمیتواند اهداف شوم خود را درین خاک  پیاده و ملت مظلوم مارا گروگان و دچار خوف و هراس قرار بگیرند.

‏باید گفته شود که اینجا یک نظام متعهد به وجود آمده  است؛ آنان تعهد کرده اند که بخاک خود خدمت میکنند و برای امنیت تک تک مردم خود میکوشند.آنان برای رفاه کشور هر کاری که لازم باشد، اجراء مینمایند و در عمل هم ثابت ساخته اند که در طی دو سال گذشته،  در کشور خود به سطح جهان، امنیت مثالی پیاده نموده اند.

‏بیایید در ساخت و ساز یک نظام مستحکم، با هم دست بدهیم، از آن عسکری درس عبرت بگیرید که روز و شب به یک معاش بسیار اندک برای حفاظت از جان و مال مردم و تحفظ سرحدات کشور آماده هر گونه قربانی میباشد. کشور بر همهء ما حق دارد، ما باید خود را نیروی متعهد کشور بسازیم. ‏نیروی متعهد همانا که از متن کشور ساخته شده اند،   برای کشور مبارزه کرده و حفاظت مال و جان مردم و مقدسات را میکنند. نه بیم دشمن را در سر دارند و نه آرمان امتیاز را در سینه…! ‏نیروی متعهد کشور آنانی نبودند که پیش و پس اشغالگران قرار داشتند و خود را سپر آنها کرده بودند. نیروی متعهد کشور آنانی نبودند که برای امنیت نیویارک و واشنگتن خانه و کاشانه خود و همسایه خود  را ویران مینمودند.

نیروی متعهد کشور آنانی نبودند که برای منافع دیگران، برادر  خود را به اسارت میگرفتند و یا میکشتند. ‏نظام مستحکم به یک اردوی متعهد، ضرورت دارد.ا. ا. ا که حالا بر پایه های مستحکم خود ایستاده، برکت همین نیروهای شجاع میباشد. دست آنان از بوسیدن است کسی که دیروز ابر قدرت جهان را سرنگون کرد و امروز  در حفاظت من و تو روز و شب را یکی کرده و از لذتهای زندگی دور تر، خود را نگهبان با وقار ملت ثابت کرده است!

‏آنانیکه دیروز درسایه جیتهای امریکایی بر خانه‌های ما چاپه انداخته؛ مرد و زن و همه چیز  ما را درگروگان نیروهای بیگانه میدادند و برای دیگران،  ما را همانند گوسفندهای قربانی قرار داده بودند؛ تا آخر چیغ از تعهد برای کشور میزدند؛ ولی که در عمل کدام تعهدی نداشتند؛ لذا نیست و نابود شدند.

تعهد یک سرباز وطن همینکه، ۲۰سال زیر یوغ بمباردمان و چاپه گذشتاند، هرساعت خود را، برای زندان، شهادت و…  آماده ساخته بودند.

وقت گذشت و طرف مقابل با الایش بسیار زیادی که داشت، سرنگون شد.

حالا بر ایستګاه بازرسی ایستاده، امنیت من و تو را میگیرد. این تعهد است که نه احساس خستگی دارد و نه توقع خدمت از مردم…

‏بلی!

در همه ای جهان آتش شعله ور شده میرود، مسلمانهای مظلوم فلسطین زیر چتر اسرائیل آه و فِغان دارند، سودان در بین خود میسوزد، فرانسه درگیر اعتراضات وخیم هست و اوکراین به خرابه تبدیل گشته؛ یگانه کشور افغانستان است که از برکت نیروهای شجاع خود، روزهای آرام خود را سپری میکند. ‏این فوج مجاهد ما،  خستگی را نه می شناسند، گردهای دوران جهاد را هنوز از تن شان نه چیده بودند، برای هدف استراحت در بستر خانه نه رسیده بودند؛  که برای حفاظت نظام سر شان صدا زده شد و مردانه وار ایستاده شدند. ‏شما که از بیشترین ولایت های کشور دیدار نمودید و میله های عیدی را در فضای امن با اطمینان تجلیل کردید از برکت همین نیروهای متعهد کشور میباشد. آنها بودند که خوابها و آرامش خود را فدای شما کردند. پس حق تشکری و سپاس والایی را بالای ما دارند.

خالق یار احمدزی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button