سیاست او دولت

نماینده چین در سازمان ملل:تحریم‌های اعمال شده بر مقامات امارت اسلامی لغوو دارایی‌های این کشور فوراً آزاد شود

چين؛ خواستار رفع تحريم‌هاي يک جانبه امريکا و غرب عليه افغانستان شد و تاکيد نموده است که نبايد مسايل کمک‌هاي بشري  را با مسايل ديگر گره زد.

چين؛ خواستار رفع تحريم‌هاي يک جانبه امريکا و غرب عليه افغانستان شد و تاکيد نموده است که نبايد مسايل کمک‌هاي بشري  را با مسايل ديگر گره زد.

«ژانگ جون» نماينده دايم چين در سازمان ملل در نشست شوراي امنيت سازمان ملل با تأکيد بر لزوم گفتگو و تعامل با کابل گفت: تعامل با حکومت کنون افغانستان با نگرش عملي، راه اساسي براي افزايش درک و اعتماد متقابل و رسيدگي به نگراني‌هاي مربوطه است.

وي با اشاره به نشست‌هاي متعدد همسايگان و کشورهاي منطقه درباره افغانستان و همچنين نشست   سازمان ملل به ميزباني دوحه، افزود: به طور کلي، جامعه بين‌الملل در مورد ساختن افغانستان صلح‌آميز، باثبات و شگوفا اتفاق نظر دارد و اميدوار است از طريق گفتگو و تعامل با حکومت افغانستان در حل مشکلات کمک شود.

ژانگ جون تصريح کرد: براي ارتقاي گفتگو و تعامل، لازم است کميته تحريم‌هاي شوراي امنيت بسته‌اي از ترتيبات معافيت را براي سفرهاي بين‌المللي مقام‌هاي  حکومت سرپرست افغانستان ايجاد کند. تحريم‌هاي اعمال شده بر مقامات امارت اسلامي توسط شوراي امنيت سازمان ملل با توجه به توسعه وضعيت به موقع تعديل يا لغو شود.

وي با اشاره به طرح بودجه درخواستي سازمان ملل براي رسيدگي به بحران انساني در افغانستان گفت تا کنون تنها 9 درصد از بودجه 3.2 ميليارد دلاري تأمين شده است.

نماينده دايم چين در سازمان ملل با غيرقابل پذيرش خواندن ميزان کمک‌هاي بشردوستانه به افغانستان توسط کشورهاي توسعه يافته تأکيد کرد کشورها نبايد کمک‌هاي بشردوستانه را به ديگر مسايل گره بزنند.

نماينده چين در سازمان ملل:

ژانگ همچنين تأکيد کرده است : در درازمدت، جامعه بين‌الملل بايد از کمک‌هاي بشردوستانه فراتر رفته و به افغانستان کمک کند تا در همکاري‌هاي اقتصادي و تجاري منطقه‌اي ادغام شود و در مسير استقلال اقتصادي و توسعه پايدار قدم بگذارد.

وي همچنين با درخواست براي آزادي فوري دارايي‌هاي توقيف شده افغانستان توسط آمريکا، خاطرنشان کرد واشنگتن نبايد به بهانه‌هاي مختلف اين امر را به تأخير انداخته و رنج مردم افغانستان را افزايش دهد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button