سیاست او دولت

نشست کابینه؛ تایید کمیته انتقال زندانیان افغان از خارج

در ۲۶مین نشست کابینه کمیته انتقال زندانیان افغان از خارج به‌رهبری لوی سارنوال و به اشتراک نمایندگان وزارت‌های امور خارجه، داخله، عدلیه، ستر محکمه و اداره تنظیم امور زندان‌ها تایید شد.

هم‌چنان در این نشست کابینه به کمیته تخنیکی کمیسیون اقتصادی وظیفه سپرده شد تا طرح ساخت خط راه‌آهن در بندر آقینه، شبرغان و هرات الی روزنک را ترتیب و به این نشست ارائه کند.

در این نشست به وزارت امربه‌معروف و نهی عن از منکر و سمع شکایات وظیفه سپرده شد تا به ادارات مربوط به امور ورزش و محتسبین هدایت داده شود تا به تماشاگران مسابقات ورزشی ادای نماز را توصیه کند.

این نشست کابینه به‌ریاست الحاج ملا محمد حسن آخوند رئیس الوزرا در دوشنبه ۱۳ شعبان المعظم برابر به ۱۵حوت برگزار شد و به معاون مالی و اداری ریاست عمومی اداره امور وظیفه سپرده شد تا طرح وزارت انرژی و آب در مورد بندها، سروی هایدرو تخنیکی تاسیسات، امکان سنجی، دیزاین تفصیلی و مراحل بررسی آن را ارزیابی و نتیجه آن را به نشست کابینه شریک کند.

در نشست کابینه به هیآتی به سرپرستی نماینده ریاست عمومی اداره امور و با اشتراک نمایندگان وزارت‌های مالیه، شهرسازی و مسکن، شرکت انکشاف ملی، مقام ولایت و شاروالی قندهار وظیفه سپرده شد تا کارهای انجام شده و مصارف مالی کارهای باقی مانده در جامعه عمر ولایت کندهار را انجام دهند.

هم‌چنان در این نشست هیأتی به‌رهبری معین وزارت انرژی و آب موظف شد تا گزارش هیأت که براساس مصوبه شماره (۲۲) گماشته شده است توجه کرده و به‌منظور بهره‌برداری از رود ارغنداب، رود هلمند وسایر رودها از این ساحات بازدید و جهت حل مشکلات باشندگان این مناطق با آن‌ها گفت‌وگو کنند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button