سرلیکنې

نشست‌ ابتکار همکاری منطقوی افغانستان، مفید بود!

افغانستان خوشبختانه در موقعیتی می‌باشد که در تعامل با کشورها، منافع متقابل و سود مشترک دارد.تعاملات با کشورها هم به نفع ماست و هم به نفع کشورها و منطقه تمام می‌شود.

همه در جریان قرار داریم که کابل روز سه شنبه گذشته شاهد نشستی؛ تحت عنوان ( نشست ابتکار همکاری منطقوی افغانستان ) بود.

در این نشست که نمایندگان و سفیران بیش از ۱۱ کشور حضور داشتند، روی ابتکار همکاری و منافع اقتصادی و سیاسی همه‌جوانب صحبت شد و همچنان روی موضوعات گوناگون بحث و گفتگو صورت گرفت.

در این شکی نیست که با برگزاری چنین نشست‌ها و حضور نمایندگان کشورها، فضای اعتماد میان افغانستان و کشورهای همسایه، منطقه و جهان بیشتر می‌شود و زمینه‌ی همکاری و تعامل کشورها با افغانستان در بخش‌های مختلف افزایش می‌یابد.

کارشناسان امور اقتصادی و تحلیلگران سیاسی این نشست‌ را سودآور و پرمنفعت خواندند و برگزاری این‌ نشست و امثال آن را مثمر و پردستاورد توصیف کردند.

ملت افغانستان نیز این گونه نشست‌ها را همواره استقبال کرده و در آینده نیز امیدواراند که چنین نشست‌های مبتکرانه صورت

گیرد و منافع برد ـ برد و همه‌جانبه داشته باشد،

همچنان ملت افغانستان از دست‌اندرکاران این نشست و خصوصاً از ابتکار وزارت امور خارجه‌ی کشور و بالاخص از بیانات حکیمانه و سودبخش مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه‌ی کشور که منافع علیای کشور را در بر داشت، تقدیر و تمجید می‌کنند و ادامه این روند را به نفع کشور و سود کشورهای منطقه و جهان می‌دانند.

تاکید ملت بر این است که باید از این فرصت طلایی، استفاده منطقی و مفید صور گیرد و مردم و نظام با همدلی و هماهنگی تمام، برای آبادی، شکوفایی و پیشرفت خاک و سرزمین خود تلاش ورزند.

تا باشد قسمی‌که نعمت امنیت سراسری نصیب این ملک و ملت شده است، نعمت بزرگ آبادی و ترقی هم میسر گردد و بعد ازاین ما مردم افغانستان هم، زندگی آرام، آباد و شکوهمندی داشته باشیم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button