اقتصاد

نخستین داوطلبی نفت تولیده شده افغانستان از سوی وزارت معادن و پترولیم برگزار گردید

وزارت معادن و پترولیم با  نشر تویتی از برګذاری داوطلبیفروش مقدار 20000 تن نفت خام قشقری و 7000 تن نفت خام انگوت با حضور شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و معینان سروی جیولوجی و پالیسی و پلان سه شنبه مورخ 16/12/1401 در مقر آن  وزارت خبر داده اند.

وزارت معادن و پترولیم با  نشر تویتی از برگزاری داوطلبیفروش مقدار 20000 تن نفت خام قشقری و 7000 تن نفت خام انگوت با حضور شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و معینان سروی جیولوجی و پالیسی و پلان سه شنبه مورخ 16/12/1401 در مقر آن  وزارت خبر داده اند.

 سرپرست وزارت معادن و پترولیم ضمن افتتاح مراسم داوطلبی مقدار 20000 تن نفت خام قشقری و 7000 تن نفت خام انگوت گفتند: ما شاهد نخستین داوطلبی نفت تولید شده داخل افغانستان هستیم و جای افتخار است که کمپنی های داوطلب نیز از داخل کشور بوده و قرار است که تمام پروسس آن نیز در داخل افغانستان صورت گیرد.

در این داوطلبی به تعداد سه کمپنی اشتراک نموده بودند که کمپنی ( TOF Oil Refinery Co) با ارایه نرخ مناسب از جانب اعضای کمیته داوطلبی برنده خرید 20000 تن نفت خام قشقری اعلان گردید.

قابل یاد آوری است که به دلیل عدم ارایه نرخ مناسب برای 7000 تن نفت خام ساحه انگوت، داوطلبی آن به اعلان مجدد سپرده خواهد شد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button