روغتیا

مولوی عبدالکبیر: برای ایجاد سکتور صحی معیاری در کشور باید  تلاش های بیشتر صورت گیرد

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی و کفیل رییس‌الوزرا با مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌الوزرا و داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه در قصر سپیدار دیدار کرد.

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی و کفیل رییس‌الوزرا با مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌الوزرا و داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار، درکنار بحث مفصل در خصوص بهبود امور، تقویت هماهنگی میان مرکز و ولایت‌ها و معیاری‌سازی خدمات صحی، داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه گزارش کاری خود را ارائه کرد.

وی در مورد چگونگی ارائه خدمات صحی در کشور به معاونان رییس‌الوزرا معلومات داد و افزود که در رابطه به معیاری‌سازی بخش صحت گام‌های ارزنده‌‌ای برداشته شده و هنوزهم برداشته خواهد شد.

سرپرست وزارت صحت عامه گفت، تعدادی از ریاست‌های جدید صحی برای تداوی معیاری در شفاخانه‌های دولتی گشایش یافته که با این اقدام تغییرات مثبتی در امکانات این ریاست‌ها به‌وجود آمده است.

آقای قلندر عباد خاطرنشان کرد که شفاخانه‌های خصوصی به طور دوام‌دار نظارت می‌شوند و تلاش شده است تا از واردات دواهای بی‌کیفیت به کشور جلوگیری شود.

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی و کفیل رییس‌الوزرا گفت، ایجاد سکتور صحی معیاری در کشور یک نیاز مبرم است تا در تعداد هموطنان ما که برای درمان به خارج از کشور می‌روند کاهش یابد.

وی افزود، نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش صحت وجود دارد که زمینه برای آن فراهم شده است.

در این دیدار مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌الوزرا با اشاره به وضعیت شفاخانه‌های دولتی گفت؛ بر اساس بودجه اختصاص یافته به این بخش، امسال کارهای اساسی در شفاخانه‌های دولتی انجام می‌شود.

به گفته وی، وزارت صحت باید در خصوص جذب کمک نهادها و ادارات کمک کننده در این زمینه توجه بیش‌تری داشته باشد.

در اخیر این دیدار، معاونان رییس‌الوزرا برای تنظیم به‌تر امور وزارت صحت، هدایات لازم را در بخش‌های مختلف به سرپرست وزارت صحت عامه داد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button