ټولنه او کلتور

مولوی عبدالکبیر:کمک‌ها به مستحقین بدون تبعیض توزیع شود

معاون سياسي رياست الوزرا در ديدار با معين وزارت امور شهدا و معلولين گفت که پروسه‌ توزيع کمک‌ها به معلولين و ساير افراد مستحق بايد بدون تبعيض به پيش برود.

معاون سياسي رياست الوزرا در ديدار با معين وزارت امور شهدا و معلولين گفت که پروسه‌ توزيع کمک‌ها به معلولين و ساير افراد مستحق بايد بدون تبعيض به پيش برود.

دفتر مطبوعاتي رياست الوزراء روز گذشته با نشر خبرنامه‌يي گفت که: مولوي عبدالکبير معاون سياسي و کفيل رياست الوزراء با مولوي عبدالحکيم حقاني معين وزارت امور شهدا و معلولين ديدار نمود.

در اين ديدار مولوي  حقاني در مورد وضعيت يتيمان، بيوه‌ها و معلولين در سطح کشور صحبت کرده گفت: در سال مالي گذشته بودجه اختصاص يافته از سوي حکومت در اين بخش  به مصرف رسيده است.

وي افزود که در زمان حاکميت امارت اسلامي کمک تاجران افغان و افغان‌هاي مقيم در خارج در زمينه دستگيري يتيمان، بيوه‌ها و معلولين افزايش يافته است که اين کمک‌ها از طريق وزارت شهدا و معلولين براي افراد مستحق توزيع شده است.

مولوي عبدالحکيم حقاني در سخنانش گفت که در دو سال گذشته ارقام  بيوه‌ها و يتيمان به دليل قطع ‌جنگ بالا نرفته است.

مولوي عبدالکبير معاون سياسي و کفيل رياست الوزرا گفت: وزارت امور شهدا و معلولين ضمن همکاري با ادارت مربوطه در خصوص کمک به يتيمان، فرصت‌هاي بيشتري را براي تعليمات ديني و عصري آنان فراهم کند.

معاون سياسي و کفيل رياست الوزراء افزود که روند توزيع کمک‌ها به معلولين و ساير افراد مستحق بايد بدون تبعيض به پيش برود و با توجه به توانايي‌هاي آنان، در مورد ايجاد فرصت‌هاي کاري نيز فکر شود.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button