ټولنه او کلتور

مولوی عبدالکبیر:در نصاب درسی مدارس علوم عصری نیز اضافه شود

معاون سياسي رياست الوزراء در ديدار با رئيس عمومي مدارس جهادي گفت علاوه بر دروس ديني بايد در نصاب مدارس، علوم عصري نيز اضافه شود.

معاون سياسي رياست الوزراء در ديدار با رئيس عمومي مدارس جهادي گفت علاوه بر دروس ديني بايد در نصاب مدارس، علوم عصري نيز اضافه شود.

ارگ امارت اسلامي با نشر خبرنامه‌يي گفته است که: مولوي عبدالکبير معاون سياسي و کفيل رياست الوزراء امارت اسلامي افغانستان با شيخ عبدالواحد طارق رئيس عمومي مدارس جهادي  ديدار نمود.

در اين ديدار شيخ عبدالواحد طارق، گفت که در سال جاري در پنج ولايت مدارس جهادي فعال گرديده و طلاب جذب شده اند.

طارق گفت که طرزالعمل نصاب و فعاليت رياست عمومي مدارس جهادي تحت نظر دانشمندان ديني و بخش‌هاي مربوطه ترتيب شده و به زودي عملي مي گردد.

وي افزود: آنان تلاش دارند که زمينه را تا سطح تعليمات عالي براي مدارس جهادي فراهم کنند و به همين هدف کار روي يک نصاب جامع و معياري جريان دارد.

شيخ عبدالواحد طارق، طرح اعمار تعمير مدارس جهادي در هر ولايت را با کفيل رياست الوزراء شريک ساخت.

مولوي عبدالکبير معاون سياسي و کفيل رياست الوزرا با اشاره به اهميت مدارس جهادي، گفت: هم اکنون مراکز معياري تعليمات ديني در داخل کشور نياز روز است و از اين رو حکومت توجه جدي به اين بخش دارد.

مولوي عبدالکبير گفت که علاوه بر دروس ديني در نصاب مدارس متذکره، علوم عصري نيز اضافه شود تا فارغ التحصيلان مدارس جهادي توانايي کار در ادارات را داشته باشند.

وي گفت که مدارس جهادي تنها به تدريس مسايل تکيه نکنند، بلکه در بخش علوم اسلامي به تحقيق و توسعه علوم نيز جاي بدهند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button