هیواد

مولوی خیرالله خیرخواه: امارت اسلامي برتطبیق پروژه های عام المنفعه متعهد است

ملا خیر الله «خیرخواه» سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در راس یک هیئت به ولایت فراه سفر نمود.

 در گردهمایی مردمی تحت نام “ملت آسوده نظام مسئول”  در تالار نشست‌های موسسه تحصیلات عالی فراه برگزار گردیده بود

نخست خالقیار “احمدزی” مشاور ارشد معینیت نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ به سخنرانی پرداخت. وی ضمن ارایه معلومات بمنظور هدف از تشریف آوری وزیر اطلاعات و فرهنگ کشور به فراه، گفت: در گردهمایی مردمی نظام مسئول و ملت آسوده، به تمامی اقشار جامعه فراه اعم از مسئولین، علما، بزرگان اقوام و جوانان فرصت داده می‌شود تا مشکلات ولایت شانرا ارائه کرده و بعد از شنیدن سخنان آنان، مشکلات شان و با رهبری ا.ا.ا در میان گذاشته خواهد شد.

حاجی سلطان محمد یکتن از بزرگان این ولایت نیزبنوبه در خصوص چالش‌های عمده مردم فراه در بخش‌های صحت، نبود برق، اعمار بند بخش آباد، تطبیق پروژه‌های عام المنفعه، اعمار سرک بندر شیخ ابونصر فراهی، افزایش تشکیلات نظامی ولسوالی فراهرود، توجه ویژه برای اعمار بلاک‌ها برای اساتید، ایجاد بلاک‌های رهایشی و فارم تحقیقاتی برای موسسۀ تحصیلات عالی فراه و در خصوص دها مورد دیگر به تفصیل صحبت کردند و در زمینه خواستار توجه رهبری ا.ا.ا شد.

متعاقباً مولوی حیات الله” مهاجر فراهی” معین امور نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در خصوص مسئولیت پذیری مسئولان ا.ا‌.ا صحبت کرده و افزود: مسئولانی که در بهترین موقف‌ها قرار دارند، لابد زحمات و تلاش‌های آنعده از داکتران و مادرانی که در شرایط سخت برای آنان دوا و نان تهیه می‌کردند، تقدیر نمایند.

وی تمامی مسئولین را خطاب قرار داده گفت: برای شما لازم است تا به همه‌ی اقشاری که در طول ۲۰ سال اشغال در کنار مجاهدین بوده اند، ارج قایل شوید

سرانجام مولوی خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن قدردانی از شجاعت و دلیری مردم فراه، گفت: مسئولین و رعیت لابد شکر نظام اسلامی را ادا نمایند‌.

آقای خیر خواه افزود، باید زحمات خستگی ناپذیر خودرا فراموش کنیم و سلسله اطاعت از امرا را پاس بداریم، زیرا سرافرازی مسلمان در اطاعت نهفته است.

وی افزود که رهبری ا.ا.ا بر تطبیق پروژه‌های عام المنفعه بویژه بند بخش آباد متعهد است، اما تعقیب پروژه‌ها به تلاش مردم نیاز دارد.

آقای خیر خواه علاوه کرد که برای حفاظت از فواید ملی، خاک، مملکت و ملت خویش لابد دست بدست هم بدهیم و با موجودیت مسئولان اصیل مملکت خود برای سربلندی نظام خویش بکوشیم.

وی شرط اساسی پیشرفت مملکت را اتحاد خواند و اما، علاوه کرد که جهت حل مشکلات منطقوی لابد از مشوره‌های علما و بزرگان قومی کار گرفته شود.

 در پایان این گردهمایی محمد عبدالحی” سباوون” رئیس اطلاعات و فرهنگ فراه ضمن خوش آمد گویی برای سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، هیئت همراه و حاضرین در این گردهمایی، گفت: راه جهاد ما اسلامی و امر بزرگان ما است، بناء با پیشانی باز برای دوام آن حاضر هستیم.

 وی همچنین علاوه کرد که تمامی مسئولان ا.ا.ا با باور و تجربه کامل آمده اند. به گفته‌ی وی، افرادی که توسط ا.ا.ا گماشته شده اند، بیشتر از هرکس دشمن را خوب می‌شناسند و در مقابل اعمال نادرست دشمنان، باز هم از عفو و گذشت کار گرفته اند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button