سیاست او دولت

ملا عبدالغنی برادر آخند:نبود انرژی پاک و استعمال بمب ها و سلاح های کیمیاوی در جریان چند دهه گذشته از طرف اشغالگران تآثیر  بدی بالای هوا  وطبیعت کشور گذاشته است

معاونیت اقتصادی با نشر تویتی از اشتراک ملا عبدالغنی برادر در مراسمی که به هدف کمپاین ملی نهال شانی در بادام باغ برگزار شده بود خبر داده و می افزاید: که ما از راه اندازی این گونه برنامه ها، به هدف نهال شانی و سرسبزی کشور ستایش می کنیمو معتقدیم که با این کار، بسیاری از زمین های بایر سرسبز و طبیعت از آن بهره مند خواهد شد. محترم ملا عبدالغنی برادر آخند افزود که افغانستان یک کشور زراعتی، دارای آب های فراوان، و دارنده ای یک محیط مناسب طبیعی است، باید هوای آن نسبت به سایر کشور ها پاک باشد، اما بدبختانه نبود انرژی پاک و استعمال بمب های خطرناک، سلاح‌های کیمیاوی در جریان چند دهه گذشته از طرف اشغالگران، بر هوا و طبیعت کشور ما تأثیر بدی گذاشته است. برای نجات از تأثیرات این محیط آلوده و مواد کشنده‌ای کیمیاوی یگانه راۀ آن غرس نهال‌ها و پرورش سالم و حفاظت آن می باشد.

این کار تنها مسوولیت حکومت نیست، بلکه هر فردی کشور باید در این عرصه کار نماید تا کشور را سرسبز و محیط زیست خوبی داشته باشیم. در همایش کمپاین ملی نهال‌شانی محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از همه شهروندان کشور به ویژه باشنده‌گان کابل خواست که در خانه های خود کم از کم یک نهال غرس کنند و در حصه‌ای پرورش و حفاظت آن توجه نمایند. محترم ملا صاحب گفت که باورمندم اگر این کار انجام شود، در سال های آینده تمامی تپه های کابل سرسبز خواهد شد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button