ټولنه او کلتور

ملا خیرالله خیرخواه:وزارت اطلاعات و فرهنگ متعهد به حفاظت از بناهای تاریخی کشور است

ملا خيرالله خيرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور، به ادامه ديدار از بناهاي تاريخي کشور، اخيراً از بناي تاريخي تيرپل هرات بازديد نمود.

ملا خيرالله خيرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور، به ادامه ديدار از بناهاي تاريخي کشور، اخيراً از بناي تاريخي تيرپل هرات بازديد نمود.

پل تاريخي تيرپل بالاي درياي هريرود در 90 کيلومتري غرب هرات بين ولسوالي کهسان و غوريان واقع شده است و معماري آن به دوره‌هاي قبل از تيموريان بر مي‌گردد.

مولانا نعيم الحق حقاني رييس اطلاعات و فرهنگ هرات، با اشاره به قدامت تاريخي اين بنا گفت که پل تاريخي تيرپل، علاوه بر اين که از جاذبه‌هاي ديدني به شمار مي‌رود، از نظر ساختماني، ساختار متفاوتي را نيز با خود به همراه دارد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، دراين ديدار، با تاکيد بر حفاظت از بناهاي تاريخي گفت: هر بناي تاريخي، بخشي از ارزش فرهنگي و تاريخي کشور بوده و براي حفظ آن٬ اين وزارت نهايت سعي و تلاش خود را خواهد کرد.

بربنياد يک خبر ديگر: ملا خيرالله خيرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور با حضور داشت معين وزارت داخله و رييس اطلاعات و فرهنگ هرات، از نقطه صفري مرز اسلام قلعه ديدار کرد.

ملا خيرالله خيرخواه در اين ديدار، ضمن بررسي ، فعاليت مديريت اطلاعات و فرهنگ اسلام قلعه را به بررسي گرفت و تاکيد داشت  که بايد تمامي اصول و مقررات امارت اسلامي در اين مکان مهم مد نظر گرفته شود.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور همچنان، از کميساري اسلام قلعه ديدن کرد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button