ټولنه او کلتور

معین فرهنگی و اجتماعی شاروالی کابل در دیدار با معاون سیاسی ریاست الوزراء ، گفت که در چند ماه گذشته به همکاری سکتور خصوصی ۲۵ چهاراهی و تعداد زیادی از گلدان ها در شهر کابل اعمار شده و این سلسله ادامه دارد.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان با معین امور فرهنگی و اجتماعی شاروالی کابل دیدار کرد.

در این دیدار مولوی حبیب الرحمن منصور معین امور فرهنگی و اجتماعی شاروالی کابل، گفت که در چند ماه گذشته به همکاری سکتور خصوصی ۲۵ چهاراهی و تعداد زیادی از گلدان ها در شهر کابل اعمار شده و این سلسله ادامه دارد.

آقای منصور افزود که در مطابقت به اصول اسلامی هزار تن از وکلای گذر و ده هزار نماینده مخلص و کار فهم کوچه ها تعیین شده که در امور شهری و امنیت بسیار مثبت ثابت شده اند. به گفته وی در سال جاری ۱۲ هزار نهال به کمک شاروالی و مردم در بخش های مختلف غرس شده و تحت پرورش قرار دارد.

وی افزود که به ابتکار معینیت امور فرهنگی و اجتماعی شاروالی، در اطراف کابل به همکاری مردم صدها مدرسه ایجاد شده است که در هر مدرسه از ۲۰۰ الی ۸۰۰ تن اطفال در آموزش های دینی مصروف اند و مصارف آن از سوی مردم پرداخت می شود.

به گفته منصور، ۴۰ هزار جریب زمین در شهر کابل از غصب رها شده و ۱۴۰ پارک شهری که بیشتر آنها غصب شده بودند، از غصب رها شده و در حال بازسازی هستند.

 مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء ضمن قدردانی از تلاش های شاروالی کابل، گفت که ادارات مربوطه باید همراه با شاروالی کابل در اصلاح شهر مشترکٱ سهم بگیرند.

وی افزود که سهم سکتور خصوصی در انکشاف شهر کابل ضروری و مهم است و به کسانی که در این بخش مشغول هستند، تسهیلات لازم از سوی حکومت فراهم گردد.

معاون سیاسی، هماهنگی بین شاروالی و وکلای گذر را مهم خواند و در این زمینه به معینیت شاروالی کابل، هدایات لازم داد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button