سیاست او دولت

معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء: برای مبارزه با خشکسالی نیاز به پلان های کوتاه مدت و دراز مدت است

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان در قصر سپیدار با مولوی عبداللطيف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی، دیدار نمود.

در این دیدار آقای منصور در مورد فعالیت ها، دستآوردهای اخیر و برنامه‌های آینده وزارت متذکره به معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء معلومات همه جانبه ارایه کرد.

وی گفت که سال گذشته سیلاب ها در بعضی نقاط هموطنان را متضرر ساخت و امسال مناطق آسیب دیده تشخیص و پلان رسیدگی به آن ترتیب شده است.

محترم مولوی عبداللطیف منصور افزود: امسال آب به میزان زیادی مهار شده است و اعضای مسلکی این وزارت در تلاش هستند تا برای مهار آن، برنامه ای در سطح ملی ایجاد و آب را به مناطق خشکسالی زده برسانند و علاوه بر آن، ظرفیت تولید برق افزایش دهند.

وی گفت که به تمام توافقات صورت گرفته در بخش مهار آب متعهد بوده و موارد حقوقی را در نظر گرفته اند.

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء گفت که افغانستان دچار خشکسالی شدید شده است، دهقانان با مشکلات مواجه هستند، سطح آب در اکثر شهرها و مناطق پایین آمده است که در اثر آن مردم با مشکل آب آشامیدنی مواجه می باشند.

محترم مولوی عبدالکبیر گفت: نیاز است تا به منظور تامین آب پاک کابل و دیگر شهرها و مناطق و مبارزه با خشکسالی بالای پلان دراز مدت و کوتاه مدت کار صورت گیرد.

معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء در اخیر صحبت هایش به منظور بهبود هرچه بیشتر امور به سرپرست وزارت آب و انرژی هدایات لازم داد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button