سرلیکنې

مشکلات در راه‌های بدیل سالنگ

مردمی که از بدیل شاهراه سالنگ عبور و مرور دارند، از خرابی و مشکلات راه سخت شکایت دارند و از حکومت می‌خواهند تا این مشکلات را حل کرده به مشکلات عابرین رسیدگی نماید.

مردمی که از بدیل شاهراه سالنگ عبور و مرور دارند، از خرابی و مشکلات راه سخت شکایت دارند و از حکومت می‌خواهند تا این مشکلات را حل کرده به مشکلات عابرین رسیدگی نماید.

بعد از شروع کار ترمیم تونل سالنگ و دیگر نقاط آن، مردم برای رفت‌وآمد سمت شمال، کوتل خاواک پنجشیر و راه شیبر ـ دره‌ شکاری ـ تاله‌وبرفک را انتخاب کردند و حکومت نیز این دومسیر را برای رفت‌وآمد مردم برگزید.

حالا مردمی که از این دومسیر رفت و آمد دارند، از خرابی راه و نبود پولیس ترافیک سخت شاکی اند و قدم به‌قدم در این دو مسیر طولانی به مشکل مواجه می‌شوند و اذیت می‌بینند.

این دو مسیر تنها برای موتران خرد و سواری‌بری می‌شد کفایت می‌کرد، اما حالا از این مسیرها لاری‌های باربری و کلان نیز رفت و آمد می‌کنند و در اکثر جاها نسبت پیش‌آمدن عارضه‌‌های تخنیکی، باعث بندش راه می‌شوند و ساعت‌ها این دومسیر به روی عابرین مسدود می‌گردد.

قرار گزارش‌های واصله، راه دره‌ شکاری تا دوشی خیلی خراب است و همچنان تنگه‌هایی دارد که با گذشت هرلحظه نسبت تراکم موترهای کلان مسدود می‌شوند و رانندگان و مردمی که با موترهای کوچک رفت و آمد می‌کنند به مشکل مواجه می‌شوند و با بندش یک موتر، صدها موتر دیگر متوقف می‌شوند و برای ساعت‌ها راه به روی عابرین مسدود می‌شود.

مسافرانی که در سمت شمال کشور رفت و آمد دارند از امارت اسلامی می‌خواهند که در این مورد توجه بیشتر کند و با اعزام پولیس ترافیک، وسایل توسعه‌کننده‌ی سرک‌ و نیروی نجات، این مشکلات را حل نماید.

در غیرآن، مردم دراین دو مسیر با مشکل جدی مواجه اند و ممکن است با گذشت هر روز، مشکلات جدی‌تری دامنگیر شان گردد.

چون مردم چندین ولایت ازاین مسیر رفت و آمد دارند و از دیگر ولایات نیز غرض تعاملاتی که بامردم صفحات شمال دارند از این مسیر رفت و آمد می‌کنند.

پس لازم است که حکومت در این عرصه توجه بیشتر کند و برای توسعه و ترمیم این مسیرها تلاش موثر و همه‌جانبه نماید.

تا باشد مردم این ولایات و دیگر عابرین از چنگ این مشکلات نجات پیدا کنند و یا حد اقل این مشکل کاهش پیدا نماید.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button