ټولنه او کلتور

مسوولان ستره محکمه از توزیع قباله های شرعی جدید به شکل الکترونیکی و کاغذی به هموطنان خبر میدهند.

در کنفرانس خبری که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت امروز سه شنبه مورخ ۱ حمل سال ۱۴۰۲ هجری شمسی برگزار گردید، مسوولان ستره محکمه از آغاز روند توزیع قباله های جدید شرعی در کشور خبر دادند.

در این کنفرانس، مفتی حزب الله ابراهیمی رئیس عمومی تدقیق و مطالعات، مفتی روح الله حقانی معاون ریاست دارالانشا و مولوی عبدالرحیم راشد رئیس نشرات و ارتباطات خارجه ستره محکمه شرکت کردند.

مولوی عبدالرحیم راشد، رئیس نشرات و ارتباطات خارجه ستره محکمه گفت: بر اساس مصوبه شماره (۳۳) مورخ ۲۶/۲/۱۴۰۱ هـ ش، کابینه امارت اسلامی افغانستان، تحت ریاست دارالانشای ستره محکمه به هیئت مشترک از روسا، نمایندگان و مختصصین اداره اراضی، وزارت های مالیه و عدلیه و شاروالی کابل وظیفه سپرده شد تا طرح چگونگی توزیع و جلوگیری از جعل و تزویر قباله را ترتیب نماید.

موصوف اضافه کرد، هیئت موظف با تدویر جلسات متعدد، طرزالعمل جلوگیری از جعل و تزویر و توزیع قباله را در قید (۲۹) ماده ترتیب نمود که بتاریخ ۶/۴/۱۴۰۱ هـ ش، از سوی کابینه امارت اسلامی به تصویب رسید.

مسوولان ستره محکمه پیرامون مفاد طرزالعمل معلومات مفصل ارائه نموده و تاکید ورزیدند که این طرزالعمل به هدف توزیع قباله های شرعی، تسریع روند توزیع قباله، جلوگیری از جعل و تزویر و ثبت ملکیت ها ترتیب گردیده که بر مبنای آن قباله در مرکز و ولایات توزیع می شود.

به گفته مسوولان، قباله های جدید با آرم و لوگوی امارت اسلامی و با کیفیت عالی ترتیب شده و به منظور جلوگیری از جعل و تزویر، از بارکود های مخصوص در آن استفاده شده که بعد از این قباله ها به دو شیوه الکترونیکی و کاغذی به هموطنان توزیع خواهد شد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button