ګزارش

مسوولان ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در ولایت بغلان : قرار است حدود ۳۰هزار باشنده‌ی این ولایت در آینده نزدیک زیر پوشش خدمات مخابراتی قرار گیرند.

 مسوولان ولایت بغلان از آغاز کار فعال‌سازی شش سایت تخریب شده‌ی مخابراتی خبر می‌دهند.

به گفته‌ی آنان، این سایت‌ها در حداقل دو سال پسین به علت‌های گوناگون تخریب شده‌اند که از این میان دو سایت، فعال شده‌اند.

این دو سایت در ولسوالی‌های بغلان مرکزی و برکه قرار دارند.

عبدالحنان، ریس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت بغلان، گفت: «امارت اسلامی در پلان دارد. وزارت و ریاست مخابرات، سایت‌هایی که کار نمی‌کنند و یا تخریب شده‌اند آن را بازسازی کرده و آن سایت‌ها به فعالیت آغاز کنند.»

جان‌باز خان، بزرگ قوم در ولسوالی بغلان مرکزی، می‌گوید: «فعلاً الحمدالله بسیاری از مردم از پایه راضی استند خرسند استند چون خوب کار می‌کند.»

با این حال، شماری از باشندگان بغلان می‌گویند که هنوزهم در بیش‌تر بخش‌های دوردست این ولایت، مردم به خدمات مخابراتی دسترسی ندارند.

محمد هاشم، باشنده ولایت بغلان، به طلوع‌نیوز گفت: «بسیار ساحه وسیع است کلان است. مردم (اهالی) بسیار زیاد دارد این مردم به این چیزها ضرورت دارند.»

عبدالحمید، یکی دیگر از باشندگان ولایت بغلان، گفت: «قبلاً با بسیار مشکلات مواجه بودیم فعلاً که فعال شده، مشکلات ما حل شده است.»

ملا حسن، باشنده بعدی ولایت بغلان، می‌گوید:

ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بغلان همچنان می‌گوید که بیش‌تر بخش‌های این ولایت تا یک سال دیگر زیر پوشش خدمات مخابراتی و انترنتی قرار خواهند گرفت.

سمیع الله عمری، مسول ولایتی افغان تلیکام- بغلان، گفت: «با فعال شدن سایت‌هایی که در بغلان مرکزی در ولسوالی “برکه” در قریه ناقلین و در ولسوالی بغلان مرکزی شهر کهنه، بیش از ۶هزار فامیل از آن استفاده می‌کنند. ما هم در تلاش استیم تا چهار سایت دیگر ما نیز فعال شود.»

گفته می‌شود که بیش‌تر مناطق در ولسوالی‌های ولایت بغلان کوهستانی استند و زیر پوشش قرار دادن آن از سوی شبکه‌های مخابراتی، نیازمند هزینه‌ی مالی بیش‌تر است.

منبع طلوع نیوز

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button