اقتصاد

مسئولين: بیش از 50 پروژه عام المنفعه در کندز تطبیق شده است

مسئولين ریاست انکشاف دهات ولایت کندز می‌گویند که در یک سال گذشته بیش از 50 پروژه عام‌المنفعه، به ارزش بیش از 85 میلیون افغانی در ولسوالی‌ها و مرکز  این ولایت تطبیق شده است. شماری از باشنده‌های کندز از عملی شدن این پروژه‌ها ابراز خشنودی کرده، اما می‌گویند که در سال‌های گذشته بسیاری از پروژه‌های انکشافی در کندز به دلیل جنگ و ناامنی متوقف بوده و اکنون نیاز به عملی شدن پروژه‌های بیشتر در این ولایت است. با آنکه باشنده‌های کندز خواهان تطبیق پروژه‌ های انکشافی در این ولایت می‌باشند، اما مسئولين در ریاست انکشاف دهات کندز می‌گویند که، در یک سال گذشته به همکاری مؤسسات بیش از 50 پروژه عام‌المنفعه در کندز تطبیق شده است که هزینۀ آن به بیش از 85 میلیون افغانی می‌رسد.

عتیق‌الله جلیلی، آمر خدمات انجنیری ریاست انکشاف دهات کندز به رسانه ها گفت: (( پروژه‌های تطبیق شده شامل سرک، پلچک، دیوار محافظتی، دیوار استنادی، شبکه آبرسانی و حفر چاه‌های عمیق و نیمه عمیق می‌باشند.))

با این حال برخی از باشنده‌های کندز در مرکز و ولسوالی‌ها از تطبیق این پروژه‌ها ابراز خرسندی کرده و از حکومت و مؤسسات می‌خواهند که پروژه‌های بیشتر را در این ولایت رویدست گیرند.

آنان تاکید دارند که در سال‌های گذشته به دلیل جنگ و ناامنی، پروژه‌های انکشافی در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت تطبیق نشده و از این لحاظ مردم با مشکلات زیادی روبرو استند.

حبیب‌الله، باشنده ولسوالی چهاردره کندز از با ابراز رضایت از ساخته شدن یک شبکه آبرسانی در منطقه خود می‌گوید: (( این برای ما بسنده نیست، ما می‌خواهیم که پروژه‌های بیشتر عملی شود. در بخش زراعت باید با ما همکاری صورت گیرد. سرک‌های ما هم خراب است.))محمدولی، یکی دیگر از باشنده‌های کندز می‌گوید: (( منطقه ما جنگ‌زده است، باید پروژه‌های بیشتری عملی شود. ما به کلینک، کانال آبرسانی، سرک‌ و خدمات در بخش زراعت ضرورت داریم.))

این شهروندان می‌افزایند که، در سال‌های گذشته در مناطق دور دست و برخی ولسوالی‌های کندز هیچ پروژه انکشافی تطبیق نشده و مردم با مشکلات فراوان روبرو استند.امامسئولين در ریاست انکشاف دهات این ولایت می‌گویند که ، برای سال آینده، پروژه‌های انکشافی زیادی در ولسوالی‌ها رویدست است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button