سرلیکنې

ما عزت خود را از خدای بزرگ می‌خواهیم، نه از امریکا و روس

ما ملت مسلمان و تمام امت اسلامی باید عزت خود را از ذات پروردگار بی‌نیاز بخواهیم و تسلیم اراده و خواست آن ذات مقدس باشیم.

ما ملت مسلمان و تمام امت اسلامی باید عزت خود را از ذات پروردگار بی‌نیاز بخواهیم و تسلیم اراده و خواست آن ذات مقدس باشیم.

دیگر افتادن به پای هیچ طاغوتی کارساز نیست و دردی را هم به دوا نمی‌رساند.

در این روزها که احمد مسعود در یک نشست در روسیه اشتراک کرد و چند کلماتی را به زبان آورد، شماری از مردم ساده‌لوح فکر می‌کنند که تغییری در افغانستان رونما می‌شود و یا جهان به حرف و حدیث آن گوش فرا داده است.

باوجودی که به تمام جهان و خصوصاً به اهل سیاست بهتر معلوم است، کسانی که در داخل کشور جایگاهی نداشته باشند، در بیرون از کشور هم اهمیت و ارزشی ندارند و کشورها هم بالای شان اصلاً حساب نمی‌کنند.

از نظر تحلیلگران واقعی و مردم هوشیار افغانستان، این شرکت‌کردن‌ها در چنین جلساتی کارساز نیست و اهمیت و ارزشی هم ندارد.

در گذشته‌ها هم اشتراک هیئت‌ها زمانی از اهمیت برخوردار می‌بود که جبهاتی در داخل کشور ایجاد می‌کرد و جغرافیایی را در اختیار خود می‌داشت.

امارت اسلامی از جهتی اهمیت و تاثیر جهانی داشت که در سراسر کشور جبهاتش فعال بود و عملاً دشمنان متجاوز را در تنگنا قرار داده بود و اشغالگران همه‌روزه متحمل تلفات سنگین و خسارات جبران‌ناپذیری می‌شدند.

حالا الحمدلله مخالفین در افغانستان جای‌ پا ندارند و قدر پشت انگشت هم جغرافیایی در اختیار شان نیست.

این نشست‌ها فقط برای گرم‌کردن تنور تبلیغاتی است که می‌خواهند بر گندِ شکست و فرار خویش خاک افگنند و خود را یکبار دیگر به چشم مردم بنمایانند.

چون آنان دیگر در میدان سیاست عملاً حضور ندارند و می‌خواهند با سفرهای بی‌فایده و بی‌دستاورد، خود را گاه گاه نشان بدهند و بگویند که ما هم در جهان نفَس می‌کشیم.

اما جهان و ملت افغانستان دیگر بالای آنان اصلاً حساب نمی‌کنند و از آنان امیدی هم ندارند.

حتی عطامحمد نور که یکی از مخالفان سرسخت امارت اسلامی است، نیز نشست احمد مسعود در روسیه را بی‌دستاورد خواند و این کار را بی‌فایده و بیهوده توصیف کرد.

خواست مردم افغانستان این است که امارت اسلامی، برخاسته از متن مردم است و چهره هایی که در دوران جمهوریت سیاه و حکومت دست‌نشانده‌ی امریکا و ناتو و دیگر کشورهای مغرض، در مسند قدرت تکیه زده بودند و با پیروزی امارت اسلامی افغانستان، فرار را بر قرار ترجیح دادند، باید بیایند در داخل افغانستان با مشوره‌ی ملت و مردم و بدون جنگ و جنجال برای آبادی وشکوفایی افغانستان کار کنند.

اما آنان که از ملت متنفر استند و ملت از آنان، دیگر هیچ‌گاه نمی‌توانند با بردگی و غلامی کشورهای بیگانه در افغانستان کاری را انجام بدهند و یا دستاوردی داشته باشند.

چون ملت افغانستان با حضور بیگانه‌گان، بردگان و جاسوسان شان، سرِ سازگاری ندارند و تا آخرین رمق حیات و قطره‌ی خون با آنان مبارزه و مقابله می‌نمایند.

مشوره‌ و توصیه‌ی ملت این است که فرماندهان و سیاسیونی که بیرون از کشور هستند باید بیایند و با امارت اسلامی افغانستان یکجا شوند و با اطاعت از امر عالیقدر امیر المومنین حفظه الله، آماده‌ی خدمت شوند و تحت زعامت امیر گرامی کمر به آبادی و شکوفایی کشور ببندند.

در غیر آن، ملت از این سیاسیون فراری و خاین به حدی متنفر و بیزار استند که اصلاً آنان را نمی‌خواهند در افغانسنان قدمی بمانند و برای چند لحظه‌یی در این سرزمین پاک حضور داشته باشند.

بازهم یادآور می‌شویم که حلّال کار ما رب العالمین و گره‌گشای امور ما لطف رب العزت است.

ما عزت خود را از الله متعال می‌خواهیم، نه از امریکا و نه از روس و نه هم از دیگر کشورها.

در این قسمت توکل ملت افغانستان به خدای قادر و توانا است و از هیچ‌کشور و ابرقدرتی هم ترس امید و توقعی ندارند.

چون تمام این قدرت‌های مستکبر و سلطه‌جو از انگلیس گرفته تا روس و امریکا در این سرزمین شکست خورده اند و دیگر گامی هم در این خطه‌ی شیران گذاشته نمی‌توانند و ، کسانی که از خوف خیانت خود فرار کرده اند را هم نمی‌توانند دیگر بر گرده‌های مردم شریف و بزرگ افغانستان سوار کنند و بر دوش مردم تحمیل نمایند.

ان شا‌ءالله العظیم

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button