ګزارش

فراغت 530 تن معتادین صحت یاب شده از مراکز آموزشی فنی و حرفه ای

530 معتاد صحت مند شده از مراکز آموزشی فن و حرفه( خیاطی، برق و بوت دوزی) فارغ شدند  

 الحمدلله نصرت نصیب مجاهدین و مردم افغانستان شد و سرنوشت ملت از جنگال ذلت بار اشغالگران و دشمنان وطن خلاص شده و حال وقت آن رسیده که مردم و وطن خویش را به دستان خود بسازیم و خصوصاً معتادان مواد مخدر که حکومت سابق با سرازیرشد وبا میلیون‌ها مقدار پول قادر به جمع‌آوری معتادان و تداوی و آموزش‌های فنی و حرفی‌ای نبودند ولی امارت اسلامی افغانستان برای ملت و جهانان ثابت کرده است که برای تمام مرد بخصوص معتادان مواد مخدر که تمام شان در کشورهای همسایه معتاد شده در کشور دوباره برگشت نموده بودند دوباره صحت یاب شده و در بخش‌های فن و حرفه، خطای،

برقی، بوت سازی و….  آموزش‌دیده‌اند و در آینده مصدر خدمت برای مردم خویش خواهد بود.

در همین زمینه کنفرانس مطبوعاتی در کابل با حضور رهبران امارت اسلامی، نماینده‌های رسانه‌ها و دیگر مسئولین امارت اسلامی به هدف صحت مند شدند معتادان و فراغت آن‌ها از مراکز آموزشی فن و حرفه برگزارشده بود.

در ابتدا دین محمد حقبین معین مالی واداری وزارت کار و امور اجتماعی گفت: رسیدگی به مشکلات ملت وظیفه و مسئولین تمام مردم کشور ماست وخصوصا رسیدگی به صحت مند شدن معتادان برای ما فرض قرار دارد.

مسئولین گفتند: 52 مرکز آموزشی در سراسر کشور تحت کنترول امارت اسلامی معتادان مواد مخدر را آموزش، تداوی و نگهداری می‌کند و به تعداد 130 مؤسسات بوده که تعداد 20000 تن را دریک سال تحت پوش قرار می‌دهند. درمجموع 2 میلیون نفر در افغانستان معتاد به مواد مخدر وجود دارد.

 

وزارت کار و امور اجتماعی نظر به اهداف پلان خویش اقشار مختلف و نیازمند جامعه را از اطفال کودکستان‌ها کهن‌سالان، جوانان بی حرفه، بی پیشه وبی کار، بیوه زنان و اطفال  بی‌سرپرست را از نگاه امور مربوط به مسائل خدمات اجتماعی وسایل مربوط به کاریابی و اشتغال و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ، ارتقای ظرفیت کارکنان ادارات دولتی و غیردولتی سایر اقشار نیازمند را به دوش دارد.

مسئولین امارت اسلامی از تمام مؤسسات خیره تقاضامند است که نظر به مسدود بدون سرمایه‌های پولی حکومت  از سوی کشورهای زورمند نتوانند به تمام معتادان مواد مخدر رسیدگی خوب نماید.

محمد رفیع تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button