مقالې او تبصرې

غزو رسانه‌ای یا خنجر نرم!

کفار و استعمارگران غربی در پهلوی جنگ نظامی و کشتار دسته جمعی علیه مسلمین، به جنگ نرم دیگری نیز مشغول اند که خطر آن بیشتر از جنگ گرم است. اساس جنگ نرام را کار فرهنگی و استخباراتی استشراقی (orientalism) تشکیل میدهد، که عبارت از جنگ رسانه‌ای میباشد.

خصوصاً در عصر حاضر بعد از اختراع کمپیوتر و تکنالوژی رسانه ای، این جنگ شکل خطرناک و پیچیده را بخود اختیار کرد. موسسات علمی و اکادیمیک غربی و سازمانهایی صهیونیستی و ماسونی معاصر، پروژه دیگری را روی دست گرفتند. آن اینکه مذاهب و مدارس فکری مسلمین در قرون گذشته و اختلافات فکری، منهجی و دیدگاه های فقهی، عرفانی،  کلامی، اندیشه و تفکر اسلام سیاسی معاصر را بیشتر مورد توجه و برسی قرار دهند.

این پروژه  مورد توجه کاربران نظامی و دلچسپی سازمانهایی استخباراتی ممالک غرب قرارگرفت و موسسه استشراق قدیم که در سالهای ۱۷۵۰ میلادی زریعه (جربردی اورلیاک ) بخاطر همچو برنامه از طرف متعصب ترین افراد  دنیای یهود و مسیحت بنا یافته بود اینبار با چهره تازه و لباس نو شروع به کار نمودند.

در ممالک اسلامی فقیر و جنگ زده بنام موسسات خیریه و کمک به فقرا با احداث شفاخانه و دارالایتام، و در ممالک متمول بنام دفاع از حقوق انسان و آزادی های بشری، و در بین احزاب سیاسی بنام حامیان آزادی سیاسی و حرکت های مدنی آغاز به کار کردند.

خطر ناکترین بخش این پلان و برنامه شوم ((اسشراق نوین)) را شبکه های  تشکیل میدهد، که با عبا و قبای اسلام، دعوت اسلامی و با چهره مذهب و دین شروع به فعالیت نمودند.

پیشرفت و جهش در شبکه های تواصل اجتماعی از قبیل تلویزیون، اینترنت فیسبوک ، تویتر و یوتوب وغیره که در اختیار بنی اصفر  قرار داشت زمینه خوب و شانس طلایی برایشان بود. فضای تیره سیاسی ممالک اسلامی و تهاجم نظامی ممالک کفری در بعضی ممالک اسلامی زمینه را بیشتر در پخش و موثریت این زهر خطرناک صهیونی صلیبی آماده ساخت.

این شبکه های کفری به ظاهر اسلامی و مذهبی برای موفقیت مثمرشان عناوین فرقه های اسلامی،  اسامی بزرگان و علمایی محبوب مسلمین را بخود اختصاص داده درج پروفایل صفحات خود نمودند.

دکتور «عبدالباری انطوان» پژوهشگر اسلامی و سر دبیر جریده القدس که در این میدان تحقیقات دارد، تعداد این شبکات انجلیکی را به بیش از دو هزار و هفتصد و چند میرساند. عبدالباری انطوان میگوید: برای پیشبرد این شبکات بیش از سه  میلیارد دالر امریکایی سالانه  بودجه بر آورد شده که از جانب موسسات مذهبی و کلیسایی و حکومات غربی تهیه میشود.

علامه «عبدالله نفیسی»، مفکر کویتی که صاحب موسسه پژوهش و تحقیقاتی در این رابطه است، میگوید: اثاقفه فاتیکان و کلیساهای معتبر غرب با کنیست تل ابیب در پشت شیشه های سیاه زیر زمینی، احزاب، گروه ها و شبکه های اسلامی خیالی را ساختند و بافتند، که بیش از سه هزار شبکه میباشد که همه بنام اسلام در رسانه های مجازی مشغول فعالیت و دعوت و پیشبرد اهداف شوم هستند.

هر شبکه بخشی از وظایف  و برنامه خاصی را پیش میبرد. یکی بنام دفاع از قرآن و سنت و دیگری دفاع از مذاهب اسلامی و بعضی شبکه ها هم برنامه  تفرقه افگنی مذهبی بنام  تقلید و غیر مقلد و شیعه و سنی، دیگری هم دعوت به سلفیت و مرجئه حتی فرق عقلانی از قبیل معتزله.

 به خاطر صف بندی علیه همدیگر به شکل دراماتیک شبا روزی کار میکنند، و افراد ساده لوح از دینداران مخلص، احساساتی را نیز به صف خود میکشند، اشخاص پشت پرده را با القاب  علمایی مشهور روی صحنه میاورند و گاهی هم با اسم مستعار به وظیفه می گمارند.

کارشان تحریف اقوال و آثار دانشمندان معاصر و تغییر و تعدیل و تحریف کتب قدیم و تفحص و بازیابی نقاط اختلاف بر انگیز و تحریک آمیز میباشد.

عده‌ای از این شبکات بخاطر خلق بی باوری در نسل جوان به نشر و تهیه ده ها گزارش دروغین مشغول است که تحت نام برنامه (( big and resultful  lie))  یعنی «دروغ پر ثمر» کار میکنند: از قبیل اینکه فلان دختر به قرآن توهین نموده بود به بوزینه تبدیل شد و فلان پسر بخاطر بی ادبی والدین چهره سگ بخود گرفت. در حالیکه اگر دقیقاً جستجو شود کاملاً عاری از حقیقت بوده به این شکل میخواهند فضایی بی باوری و بی اعتمادی در مطالعه متون اسلامی  ایجاد کنند.

 بعضی این شبکه ها هم مشغول فرستادن بعض اوراد و ادعیه بانتایج سحری  و بعضی هم رساندن تصاویر فوتشاپ دروغین به مخاطبین رسانه ایست.

 برادر  مسلمان! سخت متوجه برنامه  کفار باش. هر خبر را باور مکن و هر پست را بدست شیر مسپار. بسا عسل ها را با زهر خلط کردند و بسا گلها را با سموم آلوده ساختند.

عبدالله ایلیار

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button