اقتصاد

صدها تن در شرکت انکشاف صنایع دستی مصروف کار شدند

شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی که از پنج ماه بدینسو فعالیت‌اش را در بخش صنایع دستی آغاز کرده، برای بیش از یک هزار تن به گونه مستقیم و غیرمستقیم زمینه کار فراهم کرده است.

شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی که از پنج ماه بدینسو فعالیت‌اش را در بخش صنایع دستی آغاز کرده، برای بیش از یک هزار تن به گونه مستقیم و غیرمستقیم زمینه کار فراهم کرده است.

مسئولان این شرکت از امارت اسلامی می‌خواهند تا زمینه فروش فرآورده‌های شان را فراهم بسازد.

احمد فردین ضیایی، رئیس شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی در این باره می‌گوید: «خانم‌هایی که در صنعت صنایع دستی مصروف کار و فعالیت استند، این‌ها اکثراً در خانه‌های‌شان کارگاه دارند، تولیدات دارند و از خانه‌های‌شان با ما همکاری دارد.»

مسئولان این شرکت آمار می‌دهند که در هجده سکتور از جمله ساخت لباس‌های افغانی، وسایل تزیینی و گونه‌های دستکول وطنی از چرم فعالیت دارند.

ادریس کاکر، یکی از کارمندان شرکت دولتی انکشاف   صنایع دستی، گفت: «ما بخش تولید خود را هم فعال کردیم و در بخش‌های سنگ باب، چرم باب و در همین فعلاً هم ما تولید شروع کرده‌ایم.»

امان‌الله، کارمند دیگر این شرکت، به طلوع‌نیوز گفت: «ما در مدت شش ماه بدینسو می‌شود که بسیار دست‌آورد بزرگ داریم که در طول بیست سال حتی نداشتیم.»

در همین حال، برخی از کارمندان این شرکت از امارت اسلامی می‌خواهند که زمینه نمایش فرآورده‌های شان را در نمایشگاه‌های بین‌المللی در بیرون از کشور فراهم کند.

محمد یعقوب ایوبی، کارمند شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی، می‌گوید: «نمایشگاه خارجی دایر شود تا ما بتوانیم سمپل‌های خود را در آنجا به نمایش بگذاریم ان‌شاءلله که یک عاید خوب به دولت ما و شرکت ما خواهد بود.»

شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی در سال ۱۳۷۰هجری خورشیدی به فعالیت آغاز کرد و در سال ۱۳۹۹از مرکز سهامی به شرکت دولتی انکشاف صنایع دستی تغییر حقوقی کرده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button