ټولنه او کلتور

شاروالی کابل:به ارزش بیش از 5 میلیارد افغانی پروژه‌ها در کابل راه‌اندازی شده است

مسئولان در ریاست شاروالی کابل می‌گویند که در سال جاری به ارزش 5 میلیارد و 240 میلیون افغانی پروژه‌های زیادی شامل ساخت‌ جادها، اسفالت کوچه‌ها و... از عواید داخلی راه‌اندازی شده است که کار شمار از آنان تکمیل و شمار دیگر نیز جریان دارد.

مسئولان در ریاست شاروالی کابل می‌گویند که در سال جاری به ارزش 5 میلیارد و 240 میلیون افغانی پروژه‌های زیادی شامل ساخت‌ جادها، اسفالت کوچه‌ها و… از عواید داخلی راه‌اندازی شده است که کار شمار از آنان تکمیل و شمار دیگر نیز جریان دارد.

نعمت الله بارکزی، رئیس نشرات شاروالی کابل روز دوشنبه، 15 عقرب گفت که این اداره در سال جاری به تعداد 150 پروژه داشته است که از این میان 81 پروژه آن سرک‌سازی و کانال سازی بوده است. به گفته بارکزی از میان 81 پروژه سرک‌سازی شمار زیاد آن‌ها تکمیل شده و 18 پروژه نیز تا آخر سال جاری تکمیل می‌شود بارکزی افزود که 200 پروژه جاده‌سازی به شکل کانکریت، نیز در برنامه یک ساله این اداره بوده است که از این میان 45 پروژه آن تکمیل، 90 پروژه آن تا آخر سال تکمیل می‌شود. وی ادامه داد که 65 پروژه دیگر نیز در سال پیشرو آغاز خواهد شد.

رئیس نشرات شاروالی کابل تصریح کرد که کار سرک حلقوی داخلی شهر کابل نیز در جریان است. وی بیان داشت که کار شش پروژه بزرگ سرک سازی در شهر کابل تا چند روز آینده شروع خواهد شد.

در همین حال داکتر اقبال، آگاه امور شهری گفت که در دو سال گذشته در قسمت کارهای مدیریتی شاروالی کابل تغییرات زیادی آمده است. از این رو پروژه‌های زیادی که عمدتاً آغاز کار آن، به مدیریت بر می‌گردد در شهر کابل راه‌اندازی شده است.

اقبال اضافه کرد که ساخت جاده‌ها و جابجایی دست فروشان در کنار این جاده‌ها، طی دوسال گذشته در قسمت کاهش «ترافیک های شهری و ازدحام» در شهر کابل مفید بوده است.

این آگاه شهری همچنین علاوه کرد که کارکردهای شاروالی کابل، اگرچه در دوسال گذشته قناعت بخش بوده است؛ اما با توجه به بیشتر بودن نفوس در این شهر خیلی مشکل است که این اداره به تمام امور رسیدگی بتواند.

با این حال شماری از شهروندان در شهر کابل با ابراز خرسندی از کارکردهای دوسال شاروالی کابل می‌گویند که بسیاری از پروژه‌ها به خصوص ساخت جاده‌ها در شهر کابل راه اندازی شده که در کاهش ازدحام مفید بوده است.

عباس، یک تن شهروندان کابل می‌گوید، « شاروالی در دو سال کارهای زیادی کرده و سرک‌های زیادی را قیر کرده و ما از کارهایش راضی هستیم.»

حفیظ الله، باشنده دیگر کابل می‌گوید که در دوسال گذشته جاده‌های زیادی ساخته شده. وی از مسئولان می‌خواهد که برای ساحات غیر پلانی نیز برنامه‌های موثری داشته باشند.

گفتنی است که پس از تسلط امارت اسلامی در افغانستان با آنکه پروژه‌های زیادی در پایتخت راه‌اندازی شده است، اما نبود کار یکی از چالش‌های عمده فرا راه شهروندان به خصوص جوانان خوانده می‌شود.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button