سرلیکنې

سیلاب‌زدگان را جدّاً یاری برسانید!

کارگردان امور ما خداوند حکیم است و هرآن‌چه‌که از طرف او نازل گردد، ما تسلیمیم و سر به بالین صبر و شکیبایی می‌گذاریم.

کارگردان امور ما خداوند حکیم است و هرآن‌چه‌که از طرف او نازل گردد، ما تسلیمیم و سر به بالین صبر و شکیبایی می‌گذاریم.
متاسفانه گزارش‌های پی‌درپی مواصلت می‌کند که جاری شدنِ سیلاب‌های مدهش و ویرانگری در مرکز ولایت میدان وردک و ولسوالی‌های آن ولایت به شدت مردم را خساره‌مند ساخته است و تعداد زیادی از هموطنان ما در این حادثه‌ی دردناک طبیعی شهید، مفقود و زخمی گردیده اند.
قرار گزارش های واصله؛ سیلاب‌زده‌ها در وضعیت تلخ و ناگواری قرار دارند و آسیب‌دیدگان این حادثه از بی‌سرپناهی و کمبود مواد غذایی و البسه شدیداً رنج می‌برند و همچنان با گذشت هرلحظه به بیماری‌های گوناگون مبتلا و با خطراتی مواجه می‌شوند.
اینک بر تمام ملت متدین و شریف افغانستان و خصوصاً بر تاجران ملی و ثروت‌مندان کشور و همچنان بر موسسات کمک‌رسان داخلی و خارجی، لازم است که برای دستگیری و امدادرسانی آنان، تلاش کنند و این آسیب‌دیدگان و مصیبت‌زدگان را از ورطه‌ی مشکلات نجات بدهند.
و همچنان بر امارت اسلامی افغانستان نیز لازم است که به حال این مصیبت‌دیدگان توجه خاص نماید و تمام امکانات لازمه را در اختیار آنان قرار بدهند.
درغیرآن، مشکلات بیشتری دامن‌گیر آنان خواهد شد و فاجعه‌ی دردناک‌تری رخ خواهد داد.
بنابراین باید ملت و دولت؛ دستی به‌هم داده، برای نجات این آسیب‌دیدگان تلاش بورزند و رسیدگی به حالات اسفبار آنان را در محراق توجه قرار بدهند.
در آخر برای شهدای این حادثه‌ی دردناک بهشت برین، برای بازماندگان شان صبر جمیل و اجر جزیل و برای زخمیان، شفای عاجل و کامل از بارگاه رب العزت آرزو می‌بریم و برای تمام ملت رنجدیده‌ی افغانستان و خصوصا به مردم مجاهد و مصیبت‌دیده‌ی میدان وردگ، تسلیت و تعزیت، عرض می‌کنیم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button