سرلیکنې

سیاست مستقل، پاسدار منافع اسلامی و ملی ماست!

افغانستان کشوری بوده که دردوره‌های متمادی، تحولات زیادی را سپری نموده و درهرزمان دست‌خوش تغییرات گسترده‌ای بوده است.این کشور از رژیم کمونیستی تحت حمایه‌ی شوروی گرفته تا رژیم جمهوریت تحت حمایه امریکا و غرب، همه از خود آزادی و استقلال نداشتند و هرآنچه که باداران شان فرمان میدادند، در منصه‌ی اجرا قرار می‌گرفت و مطابق فرمایش روس و امریکا عمل می‌شد.

اما این کشور با پیروزی امارات اسلامی افغانستان، از خود سیاست مستقل و اقتدار خوبی پیدا کرد و پیوسته منافع اسلامی و ملی را دنبال می‌نماید.

این استقلال حالا به خار چشم دشمنان افغانستان تبدیل شده است و هر دشمن به نحوی سنگ‌اندازی می‌کند و با توطیه و دسیسه، می‌خواهند بار دیگر نعمت عظمای استقلال و آزادی را از افغانستان بگیرند.

اما ایمان ، ارداه و شجاعت ملت مجاهد و قهرمان افغانستان، دیگر اجازه نمی‌دهد که خارجی‌ها سرنوشت مان را رقم بزنند و بر اراده‌ی ما حاکم باشند.

افغانستان امروز از خود حکومت مستقل و مقتدری دارد که  در هر امری منافع اسلامی و ملی را کاملاً در نظر دارد و در تمام قضایای کشور رٲی و دیدگاه ملت مجاهد را مهم می‌داند و آنچه که اسلام عزیز برای ما دستور داده است، قابل اجرا               می‌باشد و عملی می‌گردد.

در توافقنامه‌ی دوحه نیز بادرنظرداشت منافع اسلامی و ملی، مذاکرات صورت گرفت و ۱۸ماه برای تٲمین این منافع رای‌زنی‌ها و تبادل افکار و دیدگاه ها صورت گرفت.

آخرالامر این توافقنامه با ختم اشغال و نابودی گروه‌هایی که مخل امنیت استند، به امضا رسید و این توافقنامه باعث شد که نیروهای اشغالگر بدون قیدوشرط از سرزمین اسلامی ما خارج شوند و در آینده نیز هیچ‌گونه دخالتی در امور کشور مان نداشته باشند.

حالا که نظام امارت اسلامی در سراسر کشور حاکمیت دارد و تمام کارهای کشور، توسط عالی‌قدر امیر المومنین حفظه الله رهبری می‌شود و بزرگان و مسئولین امارت اسلامی افغانستان، با کمال اتحاد، همدلی و اطاعت مشترکاً امور کشور را به پیش می‌برند، دشمنان بازهم از زاویه‌های مختلف، می خواهند دخالت کنند و اوضاع را مکدر بسازند.

اما ملت مجاهد و قهرمان افغانستان، دیگر به هیچ دخالت‌گری اجازه نمیدهند که در امور کشور مان دست‌اندازی و دخالت داشته باشند.

این ملت بزرگ با تمام معنی در کنار نظام اسلامی خود ایستاده اند و نظام خود را من‌حیث پاسدار دین، ناموس، ملک و ارزش‌های خود می‌شناسند و صاحبِ اراده‌ی قوی و اقتدار خوب می‌دانند.

این ملت، قسمی‌که در دوره‌های جهاد و مبارزه‌ی مسلحانه در کنار امارت اسلامی قرار داشتند، در دوره‌ی بازسازی، آبادی و رونق اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی نیز در کنار نظام خود قرار دارند و از تمام منافع اسلامی و ملی خویش با کمال قاطعیت و متانت، دفاع و پاسداری می‌نمایند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button