سرلیکنې

سهیونیزم سفاک با گذشت هر روز جنایت می آفریند

اسرائیل هشت ماه می‌شود که با حملات بی‌رحمانه و حمایت مستقیم امریکا و غرب، غزه را می‌کوبد و مردم غزه را اعم از مرد و زن و خرد و بزرگ با بمب‌های چندتنی خردوخمیر می‌کند و این خطه را پیوسته در آتش می‌کشد.

اسرائیل هشت ماه می‌شود که با حملات بی‌رحمانه و حمایت مستقیم امریکا و غرب، غزه را می‌کوبد و مردم غزه را اعم از مرد و زن و خرد و بزرگ با بمب‌های چندتنی خردوخمیر می‌کند و این خطه را پیوسته در آتش می‌کشد.

داکتران استرالیایی که داوطلبانه در غزه غرض تداوی مردم ملکی و زخمی‌ها رفته بودند، در وقت برگشت از غزه گفتند: حتی کودکان و زنان زخمی غزه بدون دوای تسکین‌دهنده، دست‌ها و پاهای شان قطع می‌شود و اعضای بدن شان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.

آنان می‌گویند: فریاد زخمیان این دیار از شدت درد، هنوز روح و روان شان را می‌آزارد و قلب‌های شان را جریحه‌دار کرده است.

اسرائیل، تنها به خاطر آزادکردن ۴ تن اسیر خود در منطقه النصیرات، حملات بی‌رحمانه‌یی را که به حمایت مستقیم نیروهای ویژه‌ی امریکا انجام داد، بیش از ۲۰۰تن فسلطینی را شهید و بیش از ۴۰۰ تن دیگر را زخمی نموده است.

وضعیت در غزه خیلی وخیم است و با گذشت هرروز مردم آن دیار، خصوصاً کودکان و زنان با روزگار تلخ و دشواری مواجه می‌شوند و سخت‌ترین شرایط زندگی را سپری می‌کنند.

این روزگار سیاه و حالت فجیع فلسطین و غزه، احساسات مسلمانان بااحساس و تمام انسان‌های باعاطفه را برانگیخته است و با گذشت هر روز اعتراضات جهانیان در قبال این جنایت اوج می‌گیرد.

مردمی‌که مخالف جنایت اسرائیل استند حتی در مقابل قصر سفید امریکا، احتجاج کردند و با شعارهای مرگ بر اسرائیل و حامیانش، دست به اعتراض زدند.

این صداها بود که شورای امنیت را متوجه جریان این جنایت بزرگ ساخت و شورای امنیت، ارتش این رژیم را درج فهرست سیاه نقض حقوق بشر و اطفال نموده و دراین‌صورت، ارتش کودک‌کش اسرائیل مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

اما امت اسلامی و خصوصاً ملت بزرگ و مجاهد افغانستان از شورای امنیت می‌خواهند که اسرائیل تروریست را هرچه عاجل‌تر مورد بازجویی قرار دهد و عاملان این جنایت درشت را به چنگال قانون و عدالت بسپارند.

اما دردا و دریغا که چنین حرف‌ها غالباً در کرسی تحقق تکیه نمی‌زنند و ابرقدرت‌ها و مستکبران جهانی، هنوز از جرم و جنایت، حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند که پنجه‌ی عدالت، گریبان جنایتکاران را بگیرد و به میز محاکمه بکشاند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button