ګزارش

سرپرست وزارت دفاع: از خاک افغانستان بر علیه هیچ کشور دیگر استفاده نمی‌شود

کمیسیون امور امنیتی و تصفیوی با حضور داشت مقامات امنیتی امارت اسلامی افغانستان نشست خبری را برگزار نمودند. مولوی محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزیر وزارت دفاع امارت اسلامی افغانستان که در این نشست حضور داشت گفت که بعد خاتمه اشغال در تمام نقاط افغانستان امنیت سرتاسری وجود دارد و مردم ما در امنیت به‌سر می‌برند: «کشور ما خود مختار و از امنیت سرتاسری برخوردار است و فساد، اشغال و زور گویی از بین رفته‌ و فرمان عفوه عمومی امیرالمومنین حفظه الله فضای بی نظیر اخوت و برادری را به میان آورده‌است».

این‌مقام ارشد وزارت دفاع امارت اسلامی‌ افغانستان نیز اشاره نمود که فضای حاکم باعث گردیده تا کشور دربخش‌ های زیر ساخت و پروژه‌ها پیشرفت چشم‌گیری داشته باشد. «بابت امنیت سرتاسری، پروژه‌های بزرگ اقتصادی زیر کار‌ است قانون و عدالت شرعی حاکم است و همه اتباع کشور از حقوق خویش برخوردارند و از وقوع جرایم جلوگیری شده است».

سرپرست وزیر وزارت دفاع امارت اسلامی افغانستان اشاره نمود که امارت اسلامی افغانستان به توافقنامه‌ی دوحه تهعد دارد: «ما به به توافقنامه‌ی  دوحه مبنی بر خاتمه اشغال، عدم استفاده از خاک افعانستان علیه دیگران متعهد و ایستاده‌ایم و هیچگاه به کسی‌ اجازه نمی‌دهیم که از خاک افغانستان بر علیه دیگران استفاده نمایند و ما اجازه نمی دهیم که از مجبوریت افغانها استفاده و جوانان را علیه یک دیگر به‌کار گیرند».

از سوی‌هم سرپرست وزیر وزارت دفاع کشور از کشته شدنِ ده‌ها شهروند تاجکستانی در جریان دو سال اخیر خبر داده گفت: «بعداز حاکمیت امارت اسلامی افغانستان، حملات که بر مساجد، خانقاها، علماء دینی و اجتماعات مردمی صورت گرفته است همه توسط اتباع خارجی به خصوص‌شهروندان تاجکستان بوده. ده‌ها شهروند تاجکستانی در عملیات های نیروهای امنیتی امارت اسلامی کشته و دستگیر شده‌اند».

آقای مجاهد ضمن دستاود‌های که اشاره نموده گفت که  تمام شبکه‌های اختطافچیان و زورگویانِ که در زمان اشغال ایجاد گریده بود و سرمایه گزاران کشور را اختطاف و باجگیری می نمودند، طی مبارزه‌ای جدی تمام باند‌ها و زور گویان دستگیر و تعدادی هم از سوی امارت اسلامی افغانستان کُشته شدند.

این مقام امارت اسلامی افعانستان از  اخراج افراد مفسد که در صفوفِ امارت اسلامی قرار داشتند یاد آوری کرده افزود که این تعداد اشخاص با مهارت‌های خاص در صف امارت اسلامی جا به جا شده بودند و سبب ایجاد بی اعتمادی میان دولت و رعیت می شدند شناسایی و اخراج شدند و پروسه تصفیه هنوز‌ هم جریان دارد.

      ببرک قیومی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button