ټولنه او کلتور

سرپرست ریاست الوزراء:شیعیان نیز همانند دیگر افغان‌هااز حقوق برابر و عادلانه برخوردار استند

مولوي عبدالکبير، معاون و سرپرست رياست الوزراء امارت اسلامي در ديدار با برخي از بزرگان و منتفذين جامعه شيعه گفته است که اهل تشيع همانند ديگر افغانان بخش مهمي از اتباع کشور هستند و به همه در «روشنايي شريعت حقوق برابر و عادلانه» داده مي‌شود.دفتر مطبوعاتي رياست الوزراء با نشر خبرنامه‌اي  گفته است که مولوي عبدالکبير، معاون سياسي و سرپرست رياست الوزراء با شماري از علما و متنفذين اهل تشيع ولايات مختلف کشور ديدار نمود.

آنان از ديدارهاي دوامدار مسوولين امارت اسلامي و علما و متنفذين اهل تشيع ابراز خرسندي کرده و گفتند که اين چنين نشست‌ها راه‌هاي همکاري بيشتر ميان حکومت و ملت را هموار مي‌نمايد.

علما اهل تشيع از هرگونه همکاري شان با امارت اسلامي اطمينان دادند. آنان همچنان پيشنهادات و مشوره‌هاي شان در زمينه‌هاي مختلف شريک ساختند.

از سوي هم مولوي عبدالکبير، گفت: «اهل تشيع همانند ديگر افغان‌ها بخش مهمي از اتباع کشور هستند و به همه در روشنايي شريعت حقوق برابر و عادلانه داده مي‌شود.»

سرپرست رياست الوزراء امارت اسلامي افزود که نشست علما و متنفذين اهل تشيع با امارت اسلامي و اطمينان از همکاري مي‌تواند باعث پيشرفت افغانستان شود و دولت اين بخش را در اولويت قرار مي‌دهد.

مولوي عبدالکبير يادآوري کرد که به منظور رسيدگي به پيشنهادات و مشوره‌هاي بزرگان اهل تشيع به ادارات مربوطه، هدايات لازم خواهد داد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button