سرلیکنې

سالی که نیکوست از بهارش پیداست

خوش‌بختانه امسال افغانستان، با بهار سرشار از بارندگی و لبریز از شادابی آغاز شده است و امیدواریم که جریان و انجام خوبی نیز داشته باشد. باران‌های پی‌درپی و به موقع نشان می‌دهند که سال خوب و خوش‌پیامدی در پیش رو است و سال مملو از خیر، برکت، امینت، صلح، صفا، صمیمیت و همدیگرپذیری خواهد بود. زراعت، نقش مهم و حیاتی در زندگی مردم افغانستان دارد و امسال زارعین و دهقانان کشور بی‌صبرانه منتظر باران بودند و

خوش‌بختانه امسال افغانستان، با بهار سرشار از بارندگی و لبریز از شادابی آغاز شده است و امیدواریم که جریان و انجام خوبی نیز داشته باشد.

باران‌های پی‌درپی و به موقع نشان می‌دهند که سال خوب و خوش‌پیامدی در پیش رو است و سال مملو از خیر، برکت، امینت، صلح، صفا، صمیمیت و همدیگرپذیری خواهد بود.

زراعت، نقش مهم و حیاتی در زندگی مردم افغانستان دارد و امسال زارعین و دهقانان کشور بی‌صبرانه منتظر باران بودند و همه از بارگاه رب العالمین التجای باران خیر و رحمت داشتند.

خداوند که ذات عالم و داناست، دعای بندگانش را قبول کرد و باران رحمت خویش را بر سرزمین تشنه‌ی ما نازل فرمود.

ملت ما باید خدای واحد و لاشریک را شکرگزار باشند و با فکر نو، تدابیر تازه، پلان‌های سازنده، حسن نیت و با درنظرداشت کمی و کاستی های سال گذشته، کارهای سال نو را آغاز نمایند و برای ساخت‌وساز و شکوفایی کشور بیشتر از پیش، کمر همت ببندند.

هموطنان عزیز!

وطن در اتتظار بازوی توانای شماست و این مادروطن هرلحظه از فرزندان خویش تقاضای خدمت، آبادانی و شکوفایی دارد.

می‌گویند: «سالی که نیکوست از بهارش پیداست».

سال۱۴۰۲ﻫ، ش. به لطف خداوند«ج» با باران‌‌های به موقع، جان‌بخش و آب و هوای گوارا و مناسب، شروع شده است و امیدواریم که تا سرانجام چنین سپری شود.

هم‌میهنان گرامی!

بیایید این سال بارانی و سرشار از شادابی را با کِشت مهر و محبت در دل‌ها و با غرس نهال مثمر و غیر مثمر در زمین‌های خود و آبادانی کشور خویش آغازگر شویم و این سرزمین آفت‌زده و کشوری که به اثر جنگ‌های تحمیلی و بمباران بی‌رحمانه‌ی امریکا و ناتو و ویرانگری همدستان داخلی شان، به جهنم دنیا تبدیل شده بود را به بهشت روی زمین، مبدَّل نماییم.

این وطن، چشم امیدش به سوی فرزندانش است و برماست که این وطن را پاس بداریم و برای آبادی آن مِن‌حیث فرزندان صالح، دست به‌کار شویم و برای ترقی و پیشرفت آن، شب و روز تلاش کنیم و عرق‌ بریزیم.

به امید افغانستان آباد، شکوفا و شکوهمند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button