سرلیکنې

زندگی در سایه‌ی آزادی آرامی و آبادی

بهترین زندگی، زندگی است که آزادی و آرامی داشته باشی و در سایه‌ی آبادی بیاسایی.

بهترین زندگی، زندگی است که آزادی و آرامی داشته باشی و در سایه‌ی آبادی بیاسایی.خداوند حکیم بعد از چندین‌دهه جنگ، جنجال و اشغال، به برکت خون شهدای گلگون‌کفن و فداکاری‌های مجاهدین؛ آزادی، استقلال و آرامی را نصیب این ملت گردانید.

حالا که ما به نعمت آرامی و آزادی دست یافته ایم، باید در راه آبادی کشور مان تلاش بورزیم و این سرزمین را به قله‌های شامخ اقتصاد، ترقی، تمدن و تکنالوژی نیز برسانیم.

روشن است؛ ملت‌هایی که آزادی ندارند، آرامی و آبادی ندارند و از زیر یوغ بیگانگان نفس می‌کشند.

بیگانگانِ مستکبر هیچ‌گاه نمی‌خواهند که ملت‌های مستضعف از زیر یوغ بردگی آنان بیرون شوند و از نعمت آزادی، آرامی و آبادی مستفید گردند.

مستکبران جهان از ملت‌های فقیر، مستعمره می‌سازند و برای همیشه به‌خاطر سلطه‌طلبی و سیطره، بهره برده اند و از آنان به‌حیث مواد سوخت در جنگ و اهداف شوم خویش استفاده کرده اند.

ملت بیچاره‌ی افغانستان نیز در چهارونیم‌دهه مِن‌حیث مواد سوخت مورد استفاده‌ی سلطه‌جویان و اشغالگران قرار گرفتند و عده‌ای نادان‌های این سرزمین، با مشتی از پول و امکانات مادی در مقابل مجاهدین از طرف روس و امریکا استعمال شدند.

خصوصاً در بیست سال اشغال اخیر، فرزندان زیادی از این کشور، فریب امریکا و ناتو را خوردند و با گرفتن پول در مقابل فرزندانِ آزادی خواه کشور به مواجهه و درگیری پرداختند.

اما آخرالامر لطف خداوند کریم شامل حال ملت افغانستان شد که فتوحات عظیمی نصیب مجاهدین گردید و افغانستان عزیز به طور کامل در تصرف نیروهای سلحشور امارت اسلامی افغانستان در آمد و جنگ، جنجال، تباهی و اشغال پایان یافت.

امروز که مردم در سایه‌ی آزادی وآرامی زندگی می‌کنند، لازم است که برای آبادی کشور نیز سعی بلیغ به خرچ داده شود و این ملت غم‌دیده و ملک بلاکشیده را به نعمت‌های بزرگ اقتصاد، تعالی، انکشافات و تکنالوژی نیز رسانده شود.

پس بر حکومت و ملت لازم است تا در راه آبادی و شکوفایی میهن خویش با اخلاص وصداقت کامل تلاش کنند و این سرزمین ویرانه را به بهشت روی زمین مبدّل نمایند و ملت زجرکشیده را از نعمت رنگارنگ الهی برای همیش، مستفید سازند.

به امید افغانستان آباد و شکوفا.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button