روغتیا

روند تداوی و آموزش معتادین جمع‌آوری‌شده، آغاز گردید

روز شنبه، مورخ ۸ دلو ۱۴۰۱ ه، ش، نشستی تحت ریاست مولوی عبدالرحمن قاسمی معاون ملکی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امورداخله در تالار جلسات این معینیت دایر گردید.

انیس:

این نشست با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط مولوی حسیب الله احمدی رییس دفتر معینت مبارزه علیه مواد مخدر آغاز شد و آجندای جلسه نیز توسط موصوف، قرائت گردید.

سپس مولوی عبدالرحمن قاسمی معاون ملکی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر در مورد هدایات مقامات امارت اسلامی، جمع‌‌آواری و نگهداری ۱۵هزار معتاد از سطح شهر کابل و دیگر ولایات کشور صحبت نموده و در مورد تدابیر طرز نگهداری و تداوی آنان نیز مفصل بحث نمود.

متعاقباً نمایندگان وزارت‌‌خانه‌های صحت‌عامه، کار و امور اجتماعی، معارف، اطلاعات و فرهنگ، اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و جمعی از مشاورین این معینیت، مسئولین و موظفین نگهداری معتادین، به تفصیل بیاناتی داشتند و برای بررسی مشکلات معتادین و آغاز هرچه سریع‌تر تداوی و آموزش آنان تدابیر و اقدامات لازم اتخاذ گردید.

بعد از پایان‌یافتن جلسه، نمایندگان وزارت‌خانه‌های ذیربط با مسئولین و موظفین معینیت مبارزه با مواد مخدر به محل نگهداری معتادین (آغوش) تشریف برده و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی نموده، برای رفع ضروریات و نیامندی‌های معتادین، دست‌به‌کار شدند.

روند نگهداری، تداوی و آموزش معتادین به وجه احسن ادامه داشته و تدابیر و پلان‌های کوتاه‌مدت و درازمدت برای صحت‌یابی و نجات آنان از چنگ پدیده‌ی شوم و خانمان‌سوز اعتیاد به مواد مخدر، روی دست گرفته شده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button