ټولنه او کلتورګزارش

روز جهانی گردشگری تجلیل گردید

از قدیم الایام تا اکنون مردم افغانستان به مهمان نوازی ومردم داری وایجاد روابط حسنه درسطح جهان از شهرت خاص برخوردار اند، همین یگانه دلیل است که روز به روز گردشگران داخلی و خارجی درکشور ما در تمام نقاط آن رو به فزودن میباشند.

از قدیم الایام تا اکنون مردم افغانستان به مهمان نوازی ومردم داری وایجاد روابط حسنه درسطح جهان از شهرت خاص برخوردار اند، همین یگانه دلیل است که روز به روز گردشگران داخلی و خارجی درکشور ما در تمام نقاط آن رو به فزودن میباشند.

روز چهارشنبه، 5میزان درقصردارالامان کابل وزارت اطلاعات و فرهنگ از روز جهانی گردشگری تجلیل به عمل آورد. در این نشست ملاخیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، حیات الله مهاجر فراهی معین نشراتی، این وزارت و شیر محمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه، مسؤلان دولتی و برخی از دیپلومات های خارجی اشتراک نموده بودند.

در آغاز سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: رفت و آمد گردشگران خارجی در روابط سیاسی کشور ما از اهمیت خاصی برخودار می باشد و  از اتباع خارجی می خواهیم که ضمن سیاحت، از امنیت سرتاسری کشور اطمینان کامل داشته باشند.

وی  افزود: افغانستان دارای مناطق تاریخی و تفریحی می باشد. با تسلط امارت اسلامی امنیت کامل و سرتاسری تأمین شده و گردشگران کشورهای دیگر میتوانند از تمام مناطق  افغانستان بازدید نمایند.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ اطمینان کامل داد که افغان ها مردمانِ مهمان نواز و مهمان دوست هستند و در ضمن از هموطنان خواست که با گردشگرانی که به سیاحت می آیند و جواز دارند به گونه خوب از آنها پذیرای نمایند.

در عین حال حیات الله مهاجر فراهی معین نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت: با تسلط امارت اسلامی امنیت کامل برقرار شده است و در رفت و آمد گردشگران خارجی وداخلی افزایش چشمگیر رخ داده است.

آقای فراهی افزود: بالای طرح ساختن هوتل های عصری در مناطق تاریخی و تفریحی در ولایات بامیان، نورستان، غور و سرپل کار جریان دارد.

درهمین حال شیر محمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه اظهارداشت: قبل از قبل میلاد النبی را برای همه تبریک گفته همچنان روز بین المللی توریزم  که یک روزتاریخی درکشور ماست را نیزتبریک میگویم.

وی افزود: خوشبختانه درکشورما به علت داشتن مناظرتاریخی وطبیعی وامنیت بهتر ومردم مهمان نوازگردشگران بیشتر شده است.

آقای ستانکزی علاوه کرد: نظام امارت اسلامی برای ما قدر وقیمت بالایی دارد زیرا از اثر مجاهدت شان فعلا همه ما دریک فضای آرام نشسته ایم واین وجیبه دینی ووطنی ماست که برای ترقی وپیشرفت کشور خویش تلاش کنیم و قدم های مثبت بگذاریم و بسوی اقتصاد، سیاست، نظام و وحدت ملی خویش رفته و را نگهداریم.

معین سیاسی وزارت امورخارجه تأکید کرد: به مخالفین سیاسی خویش از همینجا صدا میکنم که بیایند دروطن مخالفت سیاسی خویش را کناربگذارند و دربازسازی وترقی کشور سهیم شویم و نگذاریم که مثل 40 سال گذشته مردم وافغانستان زخمی زخمی شوند وباید مرحم زخم ملت خوش واقع گردیم.

وی تصریح کرد: افغانستان از لحاظ موقعیت یک پل ارتباطی جنوب آسیا ومرکز آسیا است که منافع اقتصادی مشترک داریم وازهمسایه های خویش هم تقاضاداریم که گام های همکاری را با ما یکجا بردارند بازهم ازکشورهای همسایه خویش سپاسگزاریم که چندین میلیون مهاجر افغانی را درکشورهای شان جاداده و بازهم خواهش میکنیم که با مهاجرین رفتار اسلامی وبین المللی داشته باشند.

آقای ستانکزی دراخیر اشاره کرد: تمام رهبران امارت اسلامی افغانستان بارها اعلان کرده اند که از خاک افغانستان برضد هیچ کشوری زیان نخواهد رسید بلکه  دست دوستی وشفقت برتمام کشور ها درازمیکنیم ومردم این سرزمین سه امپراتوری بسیاربزرگ را شکست داده است و صاحب استقلالیت خاک ومردم خویش هستند. تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button